Olisko mahdollista pitää copypastetiedot poissa tältä palstalta?
Kaikkihan me jo tiedämme viimeisen kolmen kuukauden hintapyyntökehityksen, -30% hintaromahduksen, kauppa täysin seis -jutut jne.
Tälle palstalle kaivataan ehdottomasti seriffiä!
Kaikkihan me jo tiedämme viimeisen kolmen kuukauden hintapyyntökehityksen, -30% hintaromahduksen, kauppa täysin seis -jutut jne.
Tälle palstalle kaivataan ehdottomasti seriffiä!
Vastaukset 5
Vanhimmat
että lahdessa asuu massapostittaja. asia, jonka siunailemisesta on täällä tullut jollekin elämäntehtävä.
samoin olemme saaneet moneen kertaan kuulla, ettei asuntomarkkinoillamme ole minkäänlaista hinnanlaskun riskiä. ja jos onkin, niin hetikohta posahtavat taas hinnat entistäkin korkeammalle tasolle.
tiedämme, että nuorten perheiden kannattaa ottaa lainaa niin paljon kuin pankista irtoaa. lyhennykset hoitaa kyllä sitten aika ja yläkerran herra.
ja tiedämme, että turpeinen on jokaisen asunnonmyyjän vihollinen nro uno, minkä takia aktia pitäisi vaihtaa pikapikaa toiseen pankkiin.
eli vedätyksiä täällä esiintyy molempiin suuntiin. toivottavasti mahdollinen sheriffi on toimissaan tasapuolinen. ja toivottavasti ei keskustelu asuntojen hinnoista lopu kokonaan. asiantila, jota jotkut tahot ehkä pitävät jopa toivottavanakin.
Onko siellä tänään hyvä ilma. Jospa lopettaisit omalta osaltasi sen vuosia kestäneen netlari/suomi24 massapostittelun, niin tilanne varmaan rauhoittusi sen myötä kaikkien osalta. Omalla massapostittelullasi olet provosoinut siihen tympiintyneet ihmiset vastailemaan samalla mitalla.
...kalikka kalahti. :)))
tasan yhtä väärässä. en todellakaan ole tuo myyttinen lahden mies. saattaapi olla, että kaveri on joskus copypastannut tekstejäni tänne uudelleen toisella nimimerkillä, mutta kun kerran hyvän asian puolesta, niin menköön :-)
sama käynti on askelten ...:)))