eli meidän tyttö on nyt viikkoa vaille 4kk. Ikänsä nukkunut yöt hyvin, syönyt aina max pari-kolme kertaa korviketta öisin. Nyt parin viikon ajan saattaa syödä kahden-kolmen tunnin välein. Onko iästä johtuvaa vai alkaako maito käydä liian ohkaiseksi?? Vinkkejä jos jollain olisi antaa.
4kk ja yösyömisten lisääntyminen
äetyli2011
372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ootteko alottaneet kiinteitä jo? jos ette, kannattaa alotella.ei varmaan riitä enää pelkkä maito. onhan niillä toki nuota tankkaus kausiakin..
Meillä oli ihan sama juttu mutta nyt kun ollaan 3 viikkoa maisteltu soseita ja iltaisin maissivelli maito ennen unille menoa niin neiti nukkuu hyvin 9h putkeen :) Ja korvikkeella siis myös menty :) Kannattaa kokeilla antaa illalla velliä se autto meillä enemmän kuin iltasose
Hyvin monella tuossa 4kk iässä tulee kehityksessä niin paljon uutta, että se herättää. Ja siihen ei soseet auta. Jos kasvu on ok ja päivällä ei ole sen nälkäisempi niin en hötkyilisi kiinteiden kanssa... toisaalta jos korviketta syö, niin mikäpä jottei makumaailmaa varovasti lajentamaan, mut ei kannata öiden suhteen odottaa liikoja. Jaksamista!