Japski leidit

Mertsilrenderi

Elikkä oon menossa enskuussa japaniiin ja tarttisin tietoo et onko karvasia?
oon nähny myös että tykkää otta lastit naamalle?
asiantuntioita?

4

362

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • From Tokyo

      Suosittelen jättämään pornosivustojen selaamisen vähemmälle ennen Japaniin lähtöä ja käyttämään sen ajan paikallisiin käytöstapoihin tutustumiseen. Vältät siten monta ikävää ja noloa tilannetta, etkä tee itsestäsi täydellistä narria.

    • Mertsilrenderi

      No siis eiku tsiigasin no paikalliset tavat et olis tommonen kun ''momihodai'' eli et voi niinku rämplätä ihan olan takaa?

    • Japanista, tiedolla

      Tyttösiltä voit suoraan tiedustella paipanin olemassaoloa ja suoraan kysymykseen saat tyypillisesti suoran vastauksen. Momihodain ja muiten alan tytärten keskuudessa posliini on tavallisempaa, mutta yleisessä populaatiossa varsin harvinaista. Kauniisti pyytämällä saanet momi:n lisäksi koittaa mikä on karvoituksen tilanne, yms. Tämä ei aina kuulu normaaliin hintaan, vaikkakin servicenä hyvinkäyttäytyvälle asiakkaalle noin kaupanpäälle annetaankin. Siispä muista pyytää lupaa etukäteen, niin vältät mahdollisesti ikävän ja nolon tilanteen.

      Paikalliset pitävät kovien äänien pitämisestä. Aikuisviihde ei ole siis kovin kaukana dokumentaarisesta materiaalista. Joskin varoituksen sanana "Lastit naamalle", niinkuin sen runollisesti ilmaisit, on vaikeaa. Asiansa osaavallehan se toki onnistuu kuten Suomessakin: Spidermanilla tai muilla huippuunsa kehitetyillä alan taktiikoilla, esim. uskottelemalla sen olevan hyväksi iholle.

    • Mertsilrenderi

      Nim. ''Japanista, tiedolla'' - kiitos asiallisest vastauksest!

      Kelasin kans et frendit sano et on tosi suorapuheisii muijii.
      Mitähän tollane momoihodai mahtaa kustantaa? Ja voiko siellä yleensäkkään voidella sämpylää jos likka on mukana hommas?

      Mitäs et jos saa jonku muija lähteen völjyyn niin kuinka monta tuntia pystyy naulaan love hotellis? Et onko niis joku aikaraja? Kuulin vaan et japski äijät on niin huonokuntosia että niile riittää tunti tai kaks..

      Onko muuten mitään tietooo miten ne on suhtautuvaisia david copperfieldiin tai muihin vastaaviin ns '' yllätyksiin'' ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1356
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1246
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      987
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      733
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      516
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      512
    Aihe