Elikkä oon menossa enskuussa japaniiin ja tarttisin tietoo et onko karvasia?
oon nähny myös että tykkää otta lastit naamalle?
asiantuntioita?
Japski leidit
4
338
Vastaukset
- From Tokyo
Suosittelen jättämään pornosivustojen selaamisen vähemmälle ennen Japaniin lähtöä ja käyttämään sen ajan paikallisiin käytöstapoihin tutustumiseen. Vältät siten monta ikävää ja noloa tilannetta, etkä tee itsestäsi täydellistä narria.
- Mertsilrenderi
No siis eiku tsiigasin no paikalliset tavat et olis tommonen kun ''momihodai'' eli et voi niinku rämplätä ihan olan takaa?
- Japanista, tiedolla
Tyttösiltä voit suoraan tiedustella paipanin olemassaoloa ja suoraan kysymykseen saat tyypillisesti suoran vastauksen. Momihodain ja muiten alan tytärten keskuudessa posliini on tavallisempaa, mutta yleisessä populaatiossa varsin harvinaista. Kauniisti pyytämällä saanet momi:n lisäksi koittaa mikä on karvoituksen tilanne, yms. Tämä ei aina kuulu normaaliin hintaan, vaikkakin servicenä hyvinkäyttäytyvälle asiakkaalle noin kaupanpäälle annetaankin. Siispä muista pyytää lupaa etukäteen, niin vältät mahdollisesti ikävän ja nolon tilanteen.
Paikalliset pitävät kovien äänien pitämisestä. Aikuisviihde ei ole siis kovin kaukana dokumentaarisesta materiaalista. Joskin varoituksen sanana "Lastit naamalle", niinkuin sen runollisesti ilmaisit, on vaikeaa. Asiansa osaavallehan se toki onnistuu kuten Suomessakin: Spidermanilla tai muilla huippuunsa kehitetyillä alan taktiikoilla, esim. uskottelemalla sen olevan hyväksi iholle. - Mertsilrenderi
Nim. ''Japanista, tiedolla'' - kiitos asiallisest vastauksest!
Kelasin kans et frendit sano et on tosi suorapuheisii muijii.
Mitähän tollane momoihodai mahtaa kustantaa? Ja voiko siellä yleensäkkään voidella sämpylää jos likka on mukana hommas?
Mitäs et jos saa jonku muija lähteen völjyyn niin kuinka monta tuntia pystyy naulaan love hotellis? Et onko niis joku aikaraja? Kuulin vaan et japski äijät on niin huonokuntosia että niile riittää tunti tai kaks..
Onko muuten mitään tietooo miten ne on suhtautuvaisia david copperfieldiin tai muihin vastaaviin ns '' yllätyksiin'' ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään19217985Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903825Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu351993Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2801540Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?681522Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1651442Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151334Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141314Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1191226- 811111