SÄÄ PDC helmi/maaliskuussa???

2aik + tenavat

Hiihtoloman aikaan menossa PDC:hen ekaa kertaa. Katsoin juurisääennusteista, että lämpötilat Cancunissa on parhaillaan luokkaa 22-24 C ja pilvistä&sateista :( Onko kokemusta helmi-maaliskuun taitteen säistä? Lähdetään hakemaan varmaa lämpöä ja aurinkoa...

5

450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä huoli

      Mistä tuollaisia olet katsonut? Alue on siinä mielessä outo, että sääennustuksia ei kannata murehtia: Aamulla heräät ja menet parvekkeelle niin siitä sen sään näkee! Esim. viime vuonna oli luvattu vesisadetta koko päiväksi, niin bongasin yhden pienen pilven taivaalta koko päivänä!
      Joten älä murehdi, siellä on n.26-30 lämmintä ja aurinkoa aivan riittävästi!
      PS. Maanantaina nokka kohti Meksikoa!

      • 2+2

      • Jartsa
        2+2 kirjoitti:

        http://foreca.fi/Mexico/Playa_del_Carmen/tenday

        Googletappa, mua ainakin harmittaa jos sataa. Toivotaan että paistaa. Hauskaa matkaa!

        Olin viime vuonna helmikuun puolesta välistä 2 vk. Säät oli upeat ja lämpimät. Kotimaassa kun katsoi ennusteita niin näytti epävakaista ja sateista. Ei pitänyt yhtään kutia. Tosin eka ilta oli aika viilee.
        Nauttikaa lomasta. Hieno paikka, mahtavaa ruokaa ja corona on ihan ykkösolut.
        X- caretissa kannattaa käydä ja jäädä katsomaan sen ilta näytös. Jos meette sinne, niin ottakaa se päivälippu joka sisältäruuan ja juomia. Muutoin tulee kalliiksi. Isla Mujeres Cancunin kupeessa on kanssa kokemisen arvoinen saari matka.


    • Vildaville

      Ollaan myös menossa 13.2 ja huolestuneen katsottu säätiedot. Kyllä tuo yllä oleva pitää ihan paikkaansa, siellä on noin 24 astetta tällä hetkellä ja aika tuulista ja sateista/pilvistä. Tuttava tuli sieltä viikko sitten ja huonoa keliä oli paljon ollut, mutta väliin oli mahtunut aurinkoisia päiviä. Kun tämän verran matkasta maksaa niin tiettyä sitä aurinkoa toivoisi. Kannattaa etsiä myös PDC:n webbikamerat netistä, niistä saa aika hyvän kuvan säästä reaaliajassa. Mielestäni nyt ainakin viikon päähän luvattiin vähän parempia kelejä sinne. Pidetään peukkuja siis.

      • mtaman

        Yksi parhaista webbikameroista, tosin tuolta Akumalista mutta kuitenkin...

        http://www.locogringo.com/upload/akumal-beach-cam.html


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      111
      7569
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      245
      7483
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      145
      5163
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      140
      4849
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      50
      4603
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      90
      4292
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      117
      4106
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      164
      1851
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1619
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      274
      1500
    Aihe