Moikka kaikki Turun seudulla vaikuttavat! Onkohan kellään mahdollisesti kokemusta Tuijan koirakoulusta tai sen kouluttajasta eli Tuija Serestä? Koitan löytyy itselleni ja viisikuiselle tolleritytölleni pentukurssia, jotta saisin vähän asiantuntevia neuvoja koiran kouluttamiseksi.
Entä onko kellään antaa hyvää tai huonoa palautetta muista turkulaisista koirakouluista (Koirakondis, Kelpokoira jne).
Kiitos jo etukäteen!
Kokemuksia Tuijan koirakoulusta/Tuija Serestä
8
3349
Vastaukset
- oooooooooooooooooooo
Janita Leinosen vetämä pentukurssi oli mielestäni paras kurssi, jonka olen käynyt. Tuijan kurssi oli ihan ok, ei valittamista. Koirakoulu Liedossa ihan ok myös, mutta paras ehdottomasti oli tuo mainitsemani Janita Leinosen kurssi.
Jokaisessa tietty opetettiin ne perusjutut ja lähinnä siellä nyt totutellaan pentua uusiin tilanteisiin sekä toisten koirien läsnäoloon. Mukava halli Tuija Serellä, siitä plussaa. - Minä vain :)
Minä suosittelen myös Liedon Koirakoulua, osaava ohjaaja ja monipuoliset kurssit :)
www.koirakoulu.net - Susi
Kävin Janita Leinosen pentukurssin vuosi sitten, oli mielestäni hyvä ja monipuolinen - kurssilla esimerkiksi tutustuttiin moniin eri harrastuslajeihin ja käytiin Turun keskustassa koirien kanssa. Tuijan koirakoulussa kävin arkitottelevaisuuskurssin ja hyvä oli sekin. Kyseisten ohjaajien tyylit melko erilaiset, Janita napakampi ja Tuija pehmeämpi (siis ihmistä eli sinua kohtaan). Molempia voin kuitenkin suositella lämpimin mielin.
- Janina
Voin myös suositella sekä Liedon Koirakoulu.netiä että Tuijan koirakoulua. Käymme parhaillaan Liedossa pentualkeiskurssia ja Tuijan koirakoulussa leikkikoulua.
- lyyli5
Moi! Oltiin Tuijan koirakoulussa Tuija Seren arkitottis-kurssilla aikuisen koiran kanssa ja oli ihan huippu! Aika tarkka kouluttaja, ensimmäisellä tunnilla otettiin kaikki luulot pois ja tuli semmoinen olo ettei ole tehnyt mitään oikein. Mut toisaalta se olikin siksi niin hyvä, että sen jälkeen tuli kyllä todella hyvin ohjeita ja koulutusta sekä yksilöllistä ohjausta. Joka kerta tuli myös tehtäviä kotiin harjoiteltavaksi. Kalliimpi kuin muut, mutta opetus pienissä ryhmissä mikä mahdollisti, että ohjaajalla oli oikeasti aikaa. Suosittelen todella paljon, hyödyttiin kurssista todella ja meillä on tarkoitus mennä muillekin kursseille.:)
- Paljon nähnyt
Olen käynyt Tuija Seren ohjaamassa toko- ja rally-tokotreeneissä noin vuoden verran ja voin LÄMPIMÄSTI suositella !
- Anonyymi
Aivan järkyttävä ja todellisuudesta irtaantunut ihminen vaikuttaa olevan. En suosittele.
- Anonyymi
"Aivan järkyttävä ja todellisuudesta irtaantunut ihminen vaikuttaa olevan. En suosittele."
Ja perustelut on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1964872
- 373362
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.342880Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1422771- 252418
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682257Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192108Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311800Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411752Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.801414