nänniin pistää

imetysten välillä?

Hei :)

Osaisiko täällä joku ystävällinen minua viisaampi kertoa, mistä johtuu kun toiseen nänniin "pistää" ikävästi imetysten välillä ja "pistos" on lähes jatkuvaa? Ihan kuin neulalla painettaisiin, tosi ikävä tunne. Kyse ei ole herumisrefleksistä (tosin sekin sattuu, mutta eri tavalla), enkä näe nännissä mitään haavaa ... nänni on vähän punainen, mutta niin on toinenkin, johon ei pistä. Vauva on 6 viikkoa vanha ja täysimetyksellä. Imuote on OK, mutta imuteho melkoinen ;) Olen myös pumppaillut maitoa.

(Mikä se on, että tällaiset vaivat iskevät aina viikonloppuna, jolloin neuvolaan ei voi soittaa?)

Kiitän :)

2

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cupcace

      6 vko on lyhyt aika nänneille tottua imetyksen rasitukseen. Itselläni nänneihin pistää todella kovasti aina ensimmäisten imujen aikana. Onneksi pistäminen helpottaa imetyksen kestettyä hetken.nännit saattavat olla haavautuneet, vaik eivät siltä näyttäisikään. Valitettavasti sanonta; aika parantaa haavat pätee tässäkin asiassa... Tsemppiä imetykseen sisaret!

    • fvgfgg

      laita pikkusen bebantenia nänneihin tai jotain muuta rasvaa vaikka haavaa ei näkyisikään ,tai toinen hyvä on ihan se maito itessään hierot sitä imetyksen loputtua niihin =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      21
      5067
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      3222
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1300
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      100
      1278
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1210
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1084
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      893
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      845
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      763
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      35
      742
    Aihe