Hei :)
Osaisiko täällä joku ystävällinen minua viisaampi kertoa, mistä johtuu kun toiseen nänniin "pistää" ikävästi imetysten välillä ja "pistos" on lähes jatkuvaa? Ihan kuin neulalla painettaisiin, tosi ikävä tunne. Kyse ei ole herumisrefleksistä (tosin sekin sattuu, mutta eri tavalla), enkä näe nännissä mitään haavaa ... nänni on vähän punainen, mutta niin on toinenkin, johon ei pistä. Vauva on 6 viikkoa vanha ja täysimetyksellä. Imuote on OK, mutta imuteho melkoinen ;) Olen myös pumppaillut maitoa.
(Mikä se on, että tällaiset vaivat iskevät aina viikonloppuna, jolloin neuvolaan ei voi soittaa?)
Kiitän :)
nänniin pistää
imetysten välillä?
2
498
Vastaukset 2
- Cupcace
6 vko on lyhyt aika nänneille tottua imetyksen rasitukseen. Itselläni nänneihin pistää todella kovasti aina ensimmäisten imujen aikana. Onneksi pistäminen helpottaa imetyksen kestettyä hetken.nännit saattavat olla haavautuneet, vaik eivät siltä näyttäisikään. Valitettavasti sanonta; aika parantaa haavat pätee tässäkin asiassa... Tsemppiä imetykseen sisaret!
- fvgfgg
laita pikkusen bebantenia nänneihin tai jotain muuta rasvaa vaikka haavaa ei näkyisikään ,tai toinen hyvä on ihan se maito itessään hierot sitä imetyksen loputtua niihin =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1182435Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401562Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6441028- 106993
- 71962
- 98906
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76710- 70706
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31696