Yamaha FJR 1300

yamahako?????

2006 vuodesta ylöpäinhän fjr on sitä vähän päivitetympää mallia, millanen pyörä kestävyydeltään ja ajoltaan on?

Tekis mieli laittaa fjr niin emäntäkin varmasti tykkäis matkata kyytissä.

Putkisto/sliparit, geelipenkki, laukut, "piparilevyt", huggeri ja kilpiteline sekä kiillotetut vanteen reunat. Siinäpä sitä ois lista, sitten ois täydellinen pyörä.

2

717

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei tietoa

      Kertosin mutta en tiedä tästä pyörästä mitään, vaikka noita on ollut 32 kappaletta.

    • E = MC5

      Minulla on -06 FJR. Ei voi muuta sanoa kuin että hyvä pyörä! Tehoa riittää ja tarvittaessa voit säätää satulaakin, joten ei ihan puudu pitkälläkään matkalla.
      Tavaraa saa mukaan ihan kliffasti.

      Jos nyt miinuksia hakee niin ehkä kahvat voisivat olla paksummat, koska isokätiselle ne on hieman kapoiset.
      Omalla kohdallani takasatulaa pitää hieman muotoilla, koska vaimolla tulee selkä hyvin nopeasti kipeäksi, koska satulan muoto "pakottaa" etukenoon.
      Akku on aika hankalassa paikassa ja v-nen irrottaa, mutta Ctekin laturin liitosjohdon avulla sekin on hoidettu.

      Siitä vaan ostamaan, ja ennenkaikkea nauttimaan ajosta.

      Kunpa noi lumet jo lähtisivät..........

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      717
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      610
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      579
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      184
      520
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    Aihe