Tänään 05.02.2012 keparissa.
http://ariojapelto.blogspot.com/
Laajennetaan ja avarretaan näkemyksiämme
http://ariojapelto.blogspot.com/
Laajennetaan ja avarretaan näkemyksiämme
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tällaisia näkökantoja lisää, ettei totuus unohtuisi, kun tuo eduskuntasirkus pellehermanneineen on hommissaan täysin ulkona! "Asiantuntijoineen" aina vain antamassa ohjeita sailaksineen ja maa makaa lamassa. Tämä on kuin uskovaisten, lahkojen so pappien plörinää, sama kirja eri selitykset ja jokainen oikeassa..voihan vitalis!
Kansa vain katselee kauniita ja rumia, tivolia pitää olla ja kaljaa, jotta vaalikarja pysyy aisoissa, korkeintaan kantaa otetaan ajamalla perhe kartanolle perjaintaiehtoona, tai nakkikioskijonossa että kun isäntä, miksei emäntäkin viettää vapaailtaa!
Missä luuraa lisää näitä ojapeltoja..
5 lukukertaa tähän mennessä.
Ihmiset ajelehtivat karille ajaneessa laivassa luullen, että laiva pysyy pinnalla virtuaalimaailmassa vaikka pohjassa olevasta reiästä kuplii veronkorotuksia joilla virtuaalilaiva pidetään väkisin pinnalla.
Niin,ja sitä ahneutta ja riistokapitalismia mennään parta kuurassa ja tekoripset jäässä kilvan äänestämään! Hyi h...etti!
Joo naura vaan niille, jotka laumana seuraavat kepittäjiänsä, taidat itsekin äänestää riistokapitalistien edunvalvojia.
Minä en kannata sellaista maailmaa, jossa on virtuaalirahaa lähteen BIS ,IMF ym mukaan zzzzzzzzzzzzzzzzz (2009) 633251 mrd USD.
Ja oikeaa eli perusrahaa vain (20009) 5794 mrd USD.