Tjäreborgin pelkkä menolento

Vilperi123

Eli varasin ja maksoin tjäreborginlta äkkilähdöistä pelkän menolennon Teneriffalle, ja tulostin tuon osanottajatodistuksen, mutta mietin tässä että ensinnäkin, pitääkö paperit toimittaa jollekkin tjäreborgin pisteelle ennen lähtöselvitykseen menoa, vai menenkö vaan suoraan Thomas Cook Airlines Scandinavian Lähtöselvitykseen?

Toiseksi kysyisin matkatavaroista. Luin että Thomas Cookilla lentäessä saa matkatavaroita olla enintään 20kg joista 5kg käsimatkatavaroita. Eli voin ottaa ilman lisämaksuja mukaan kaksi laukkua, toinen enintään 5kg joka menee käsimatkatavarana ja toisen joka menee ruumaan enintään 15kg?

Ja kolmanneksi, minulla on suunniteilla jatkaa matkaa Tenriffalta laivalla muualle, puuttuuko tjäreborg tähän jotenkin?

Sori tyhmyyteni, olen aika kokematon.... NOPEITA VASTAUKSIA KIITOS, LÄHTÖ ON JO HUOMENNA :D

6

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • k.k.k.

      V!tun idiootti!!!

      • Vilperi123

        Juu, siks laitoinki tän kysymyksen TYHMIIN KYSYMYKSIIN (:


    • mmmmm

      Oot kyllä niin v!tun idiootti, että hyvä kun ostit pelkän menolipun, adios stupido!!!

      • kypsätäti

        1. Mene lentoyhtiön lähtöselvitykseen.
        2. Olet ymmärtänyt painorajoituksen oikein.
        3. Ei, Tjäreborg ei stalkkaa Sinua Kanarialla.

        Hyvää matkaa.


      • Vilperi123
        kypsätäti kirjoitti:

        1. Mene lentoyhtiön lähtöselvitykseen.
        2. Olet ymmärtänyt painorajoituksen oikein.
        3. Ei, Tjäreborg ei stalkkaa Sinua Kanarialla.

        Hyvää matkaa.

        Kiitos kypsätätille vastauksesta (: Ja jos maailmaa lähtee tutkimaan niin mihin sitä paluulippua tarvitaan...... te suppeakatseiset (:


    • KOKO

      Matkatavaraa ei juuri saa ottaa Tjareborin matkalle!!!!!
      Thomas Cook Airlinesin lennoilla ilmaiseksi kuljetettavan matkatavaran määrä on 20 kg sisältäen käsimatkatavaran, jonka enimmäispaino on 5 kg. Yli 20 kg painavista matkatavaroista peritään ylipainomaksu erikseen meno- ja paluulennolla lentoyhtiön määräämän maksun mukaan.

      Ovat tarkkoja ja ahneita tossa lentoyhtiössä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3724
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3385
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2691
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2358
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1849
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1749
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      184
      1712
    8. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      384
      1437
    9. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1357
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1178
    Aihe