Noh, kuskinketaleet!

Kuljetuspatruuna

Mitens nyt suu pannaan kun saatiin kokoomuslainen pressa?!

Saattaapi tulla kojooteille ja mullikoille kovat ajat. Ei ole enään sossuvetoinen maa tämä Suomi! Palkat tulee putoamaan ja paljon, se on jo varma. Eikä vetelehditä baareissa eikä muuallakaan. Kuulkaas kuskipentit, saatte mahdollisesti fudut joka turo, meinaan halvempia miehiä on jo tulossa. Sale hoitaa!!

Enää en hyysäile kuskiteron koko sukua ja maksele turhapuron ulosottoja.

7

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lörtsö moro

      Mää oon lörtsö vaa, mul iha sama kuka on ressa kuhan mää saa dallata. AJan kondei ja irtsikoit 8e tunti ja iha kiva.

      Mää oon lörtsö.

    • Kokoomus is the best

      Jep. Tosi on. Buaah. Tessit jää historiaan. Kokoomus vie voiton.
      Miks ette Penat äänetsänyt.

    • Kapitalistiriistäjä

      Ei haittaa. Presidentti irtisanoutuu puoluekannastaan kun virkaansa astuu. Omassa firmassani ammattilaiset paiskivat töitä yhteisen tavoitteen eteen oli puoluekanta mikä hyvänsä. Työntekijäpuoli ja työnjohto palaveeraavat viikoittain jolloin saadaan epäkohdat puitua ja sovittua. Homma toimii puoli ja toisin.

    • Isäntä autolija

      Itse olen yrittäjä ja totean vain että ei tuo kokoomus ole ainakaan näin meikäläistä pienyrittäjää koskaan tukenut, naftavero nousee, autojen ylläpito kallista, työvoima no sitä on moneen junaan kuten meitä autoilijoitakin, ensin aloittanut ainakin kirjoituksen perusteella(ellei provo) niin kuullostaa tyypilliseltä autoilijan irvikuvalta lihavalta höyrymakkaraa vetelevältä sialta, juuri tuollaiset yrittäjät pilaavat meidän tunnollisten maineen. Mielestäni politiikka ei kuulu työntekoon ja yrittämisessä on sama kuka siellä on kun ei ne yrittäjää kukaan tue!! niin kyllä ne pörssiyhtiöitä tukee kaikki vasemmalta oikealle....joten tuollaiset vähä älyisten kansakoulun käyneiden autoilijoiden kommenteista ei tarvitse välittää sillä nuo pula ajan sukupolvet on kohta vaippa rumbassa somalihoitajien hoidettavana..

    • Ahkera osaaja

      Taidat olla provo, ilmeisesti vaan jonkin junnun kirjoittelua vähän kuin kgb tai stasi aikanaan, palkat on jo pudonneet ei uutta, kuskit ei ole penttejä vaan aivareita ja rain kuugeleita tai stanislav polnezeja, joten huomioi globaali maailma, baareja ei ole muuta kuin aapeeässät niissä ei vetelehditä, autot liikkuu tunnetusti itsestään, oletkos jokin ählämi kun koko sukua hyyssäät vai peräti se mustalainen??? ja kovat ajat tulee kyllä kaikille siitä pitää huolen kreikka ja eu sekä iran joten polttoaine litra alkaa isolla numerolla ja nytkin menee huonosti kun katsoo esim aholatransportin tilannetta ja siellä on oikea patruuna pyörittämässä, ja jos olet autoilija niin sinun palveluita ei huoli kukaan ,aika juopon ihmisen tekstiä.......terveisin kuljettaja joka on myös yrittäjä kuten sinäkin.

    • Logostiikkapomo

      Kyllä nää lörtsöt ja muut pulit ja sluibat sekä klöntit saa suojatyöpaikan jostain. Sossut hoitaa.

      Viikon vitsi:

      Mikä on pahalta haiseva, kova ääninen ja liikkuu kahdella jalalla laahustaen kumma virne siistimättömällä lärvillään?

      No kuskinketalehan se!!

    • Kuljetuspatruuna

      No mitä ne meidän pikku kuskin kuvatukset on nyt pärjäilleet?!?! Heh heh heeee!!! Minulla ainakin omaisuus on kasvanut kokoajan ja on´len hyvissä varoissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      131
      4681
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      74
      2692
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1705
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1176
    5. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      47
      905
    6. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      892
    7. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      873
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      122
      863
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      70
      847
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      799
    Aihe