Kysymys FF pelaajille/faneille

Eli mikä on teidän mielestänne parhain Final Fantasy-peli, jota olette pelannut?
Itse vastaan: Final Fantasy IX
488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

9, 10 ja 12 parhaat, joita olen pelannut. Seiskaa paljon kehutaan, mutta minuun se ei oikein iskenyt. En tykkää oikein Final Fantasystä, joissa on ampuma-aseita. Jousipyssyt vielä menettelee. Ehkä olisi ollut parempi jos olisi pelannut pidemmälle.

Äänestä
  • Mielestäni myös final fantasy seiska on hyvä, mutta makunsa kullakin. Kymppi on kyl myös iha vitun loistava.

    Äänestä

Final Fantasy VII, myös VI, IX ja X ovat loistavia.

Äänestä

Jos kokonaisuutta katsotaan niin varmaankin paras on IX. Siinä on parhaat musiikit, erinomainen pelattavuus ja ihan mukiinmenevä juoni.

Juonellisesti ehdottomasti paras Fantasy on VII. Olen pelannut liki kaikki FF-sarjan pelit, ja vain VII:ssä on täysin aukoton juoni. Juoni on lisäksi monisyinen ja erittäin nokkela (ominaisuus johon ei peleissä juuri koskaan törmää).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Andy95 kirjoitti:

Eli mikä on teidän mielestänne parhain Final Fantasy-peli, jota olette pelannut?
Itse vastaan: Final Fantasy IX

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu