Onko kellään kokemuksia lomamatkojen Turkin matkoista. Pelaako kaikki hyvin ja onko oppaita näkyvillä tarvittaessa.
Lomamatkat
9
243
Vastaukset
- resbekka
Pelaa hyvin ja oppaat käy hotelleilla.
- HomeSweetHOMEluesopimus
Tällä Firmalla on kaikki hallussa...Persiilleen mennyttä jälkimarkkinointia myöten:)
http://www.tss-travel.fi/fi/meta/teidan-etunne
"Se On Teidän Etunne" Matka kertomusta 3-17.11.2015 matkalta
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015111120644643_ul.shtml
"Relaa hyvin koko viikko aurinkoa, vessassa ja Huussiissa"
Aina kannattaa kummiskin yrittää löytyisikö Halpaa ja Hyvää...OLè Rohkea ja kokeile! Rauhassa, Me Autamme varmasti, kun (WC)hätäsi on Suurin? LOmallaKO? Autamme kyllä, Jos Voimme, kotimaassa!
http://www.kkv.fi/
Eli noilla halvoilla reissuilla Oli aika extreme menoa välillä. Halpaan houkuttelevaan mainontaan EI kannata uskoa ja matkatoimiston lupauksiin kannatta varautua varauksella sekä (pakollinen) lisämyynti nostaa matkan hintaa sitten karkeasti kolmin kertaiseksi. Tämä on hyvä huomioida matkaa varatessa, koska LoPulLinEN hinta selviää sitten paikan päällä;)
P.S.Eläkeläiset ja lapsi perheet suosittelen että jätäte reissun Väliin!- kurat
Miten tämä TSS:n juttu liittyy Lomamatkoihin? En jaksa puuttua sinun yhdyssanojen hallintaan, mutta ehkä sekin kertoo vähän kirjoittajastaan. Olin itse tällaisella matkalla lokakuussa kahden viikon ajan, kuten TSS kertoo esitteessään. Jos matka maksoi 40 euroa per päivä kaikkine lisäveloituksineen sisältäen lentojen, opastuksen, majoituksen lisäksi kaikki lounaat, illalliset ja juomat viinoineen, niin laske siitä, kuinka jumalattoman kallista se on sinulle ollut. Voisin kertoa erikseen aivan aiheellista kritiikkiä matkasta, mutta yritän ensin poissulkea nämä penninvenyttäjät itkemästä.
- Lampaanvisvainenvittu
Turkin matkaajat ovat kotimaassaan alempia kansanosia tai jopa pohjasakkaa. Kun matka on ostettu pätkässä lomarahoituksella, niin ei ymmärrys riitä määrittelemään hinta-laatusuhdetta.
- T58
Kerran olen ollut Lomamatkojen matkoilla, eikä silloin ainakaan ollut mitään valittamista. Mukavat oppaat, kävivät hotellilla, ja olivat mennen tullen kenttäkuljetuksissa mukana.
- Lomamatkojen
2014 olin äkkilähdöllä lomamatkojen kautta.
Hotelli oli todellakin äkkilähtöhotelli eli en koskaan ole niin hirveässä majoittunut.
Soitin oppaiden palvelunumeroon ja halusimme vaihtaa hotellia.Vastauksena sain,että koko kaupungin hotellit on tähän aikaan aivan täynnä ei voi vaihtaa,siinä se.
Paska maku jäi oppaan palvelualttiudesta.
Olimme siis valmiit maksamaan vaihdosta.
Oppaan näimme bussissa mennessä,samoin lähtiessä.
Kuitenkin kaikki muutoin ok ja varsinkin kun lento oli Gasipazaan,iso plussa siitä.- Löllöpöllö
Äkkilähdöissä on se riski otettava että hotelli voi olla melkein mitä vaan ja jos kaikki hotellit täynnä, niin eipä oppaat mahda asialle mitään eivätkä voi vaihtaa hotellia.
- Alannyajunttikosesiellä
Melko avutonta touhua. Ei siihen lisämaksulliseen hotellin vaihtamiseen sitä opasta tai matkatoimistoa tarvita. Katselet paikan päällä mieluisan hotellin, tarkastat tarjotun huoneen, neuvottelet hinnan, pakkaaaminen, muutto, majoitus uuteen ja ihana loma alkakoon. Helppoa ja aikaan saavaa. Nyt keskityt valittamaan huonoa oloasi täysin syyttömille. Kyllä pitää olla ihmisen pihi. Otetaan halvinta ja vaaditaan parasta. Ja sitten kun ollaan tyytymättömiä, niin kaivattaisiin varmaan hintahyvitystä kun se kelpaamaton jääkin asumattomaksi :)
- voevoi
Olin Lomamatkojen järjestämällä Alanyan matkalla syyskuussa. Kaikki järjestelyt ihan ok. Tosin en tarvinnut oppaan palveluja kun kerran. Kysyin puhelimella lääkärin puhelinnumeroa, kun kolhaisin jalkani kiveen Kalella. Opas järjesti lääkärin hotellille.
Oppaiden suhteen ei mitään isoa moitittavaa, joskaan ei mitään kehuttavaakaan. Täysin keskinkertaista. Retkiä emme tarvinneet, järjestimme ohjelmamme itse. Hotelli oli sitä tasoa, minkä oletimmekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p555705Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "752872Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella202095No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401905Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1611819- 191798
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5154881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191161Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy831152Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah69986