Venäjäntoy

uros/naaras erot??

Heippa venäjäntoyn omistajat!
Oon selaillu paljon kaikkia rotumääritelmiä tästä rodusta.
Usein siellä on luonteen kohdalla lause:
"Urosten ja narttujen käyttäytyminen eroaa huomattavasti toisistaan."
Missään ei kuitenkaan oo kerrottu tarkemmin, että miten! Ne, kellä on kokemusta/tietoa tästä, ois kiva kuulla tästä vähän tarkemmin.

1

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koiralle kaveri

      En tiedä vastausta, mutta olen törmännyt samaan. Mistään ei lyödy tietoa vaikka sitä kuinka etsii. Miksi tätä tietoa pantataan kun muuta tietoa kuitenkin rodusta löytyy jo melko hyvin? Kiinnostuin itsekin rodusta äskettäin kun oma pienikokoinen koirulimme (hankittu rekisteröidyltä kasvattajalta) tarvitsisi kaverin. Asia ei ole vielä kovin ajankohtainen enkä olisi vielä tässä vaiheessa ottamassa yhteyttä rekisteröityihin kasvattajiin. Kaikki rekisteröidyt ovat varmaan hyviä, mutta niiden läpikäymiseen en nyt käyttäisi vielä aikaa eikä se tunnu vielä ajankohtaiselta. Muilta tahoilta en edes harkitse pennun ottamista, kun lemmikiksi kelpuutettu (ei näyttelykelpoinen) on mahdollista saada joskus kasvattajaltakin vain kotikoiraksi. Muuten olisi kyllä kiva saada tietoa helpommin rodusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      37
      2300
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      55
      1327
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1303
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1256
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1181
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      904
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      121
      788
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      741
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      596
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      575
    Aihe