Pakko avautua. Niin siis siinä se 18 vuotta pärähti ohi. Nyt tuntuu kuin viimevuodet olisin heittänyt roskakoppaan ja tarkoitan sitä, voi perkele miten muotoilisin. Aikaisimmat muistot ovat itsellä
n. -97 tai -96.
Eli alaasteella kaikki mainiota.
Yläasteelle mentiin 7-8 lk hienoa. 9lk 2 hyvää ystävääni petti minut mutta jäljelle jäi yksi kuitenkin (tähän tutustuin vasta 6lk, kun muihin jo 1lk, liikuttavaa, eli kyllä harmittaa, tuntuu että siitä lähtien olen ollut eri ihminen enkä enää sama). Muutenkin yläaste ei ollut mukavaa niinsanotun vittuilun takia. Koko entinen luokka ilmeisesti mielessään "aikuistui" eikä minulle luokkalaiset alaasteelta paljoa puhuneet, tiedä miksi?
Lukiossa syrjäydyin kun paineet kotona ja koulussa kasvoivat liiaksi. Masennuin. Iloinen reilu poika, ei nykyään enää edes tunne tunteita ei iloa eikä surua. Olen ollut liian kiltti muille sanoisin.
Eli juuri paha juttu on se että tuntuu ettei muistoja enää ole ja että olen muuttunut myös ihmisenä ja että myös koko suku on mennyt huonompaan päin.
Johtuuko tämä rikkinäisyys juuri näistä kahdesta menetetystä ennen tosi hyvästä ystävästä?
Ihmettelen vain että minne ne 6 vuotta katosi? Kirjoitan masennuksen takia päin persettä keväällä? Onko kellään muulla haikeutta yläasteaikaa kohtaa? Minne suuntaan lukion jälkeen: aion pitää välivuoden, eroavatko muutkin ystävät pikkuhiljaa minusta? ELI MITÄ vittua JUURI ÄSKEN TAPAHTUI.com
Haikeus päälimmäisenä
mieti23456789
0
61
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522308- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä481367Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647