Juhlavalaistusta

MR. Dorka

Juhlavalaistusta ammamttitaidolla vuodesta 2008



- Tee juhlatilastasi ainutlaatuinen ja tilaa näyttävä valaistus tekemään tilasta kun tilasta juhlava, sekä mieleen painuva.

- Valaistuksella saadaan ihmeitä aikaan. Kolkko teollisuushalli tai urheiluhalli voidaan muuttaa viihtyisäksi juhlatilaksi.

- Esim. yksinkertainen ja näyttävä tilavalaisu voidaan toteuttaa ripottelemalla heittimiä lattialle seinän viereen muutaman metrin välein niin että ne suunnataan kattoa kohden. Valokiilat avautuvat alhaalta ja nuolevat seinää pyrkien katonrajaan. Näyttää hyvältä tilassa kuin tilassa.

- Valaistusta voidaan tukea myös kankailla, huonekasveilla ja erilaisilla lavasteilla.

- Käytän paljon led tekniikkaa jollin sähköä ei tarvitse niin paljon kun normi heittimillä, myös liikkuvaa valoa mahdollista saada luomaan tilaa ja tunnelmaa

- Kokemusta tunnelmallisen valaistuksen luojana minulla on usealta vuodelta Tangomarkkinoiden V.I.P. tilan valaistuksesta (kuva alla vuodelta 2011) sekä Tangokadun ravintoloiden valaisusta (parhaallaan 90 heitintä)


Valo tekee tilan ja tunnelmaa.
Varaa juhliisi ajoissa!

lisää tietoa http://dorkadesig.suntuubi.com/?cat=21

1

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      252
      9338
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      5
      2801
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      209
      1932
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      105
      1920
    5. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      64
      1408
    6. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      140
      1407
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      128
      1317
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1016
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      911
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      828
    Aihe