Ihmiset suhtautuvat hyvin eritavoin meditaatioon ja sitä harrastaviin ihmisiin. Meditaatio eli mietiskely on henkinen harjoitus, jota harjoitetaan erityisesti idän uskonnoissa. Tietenkin on olemassa erilaisia länsimaalaisia uskonnollisia liikkeitä, jotka myös harjoittavat meditaatiota.
5 Syytä miksi meditaatio ei ole pahasta:
http://www.paranormaali.com/2012/02/07/viisi-syyta-miksi-meditaatio-ei-ole-pahasta/
Meditaatio ei ole pahasta
2
204
Vastaukset 2
- rrourksu
;Meditaatiossa päästetään sieluun vapaasti demonit mellastamaan joten se on erittäin vaarallista mielenterveydelle.
rrouksu kirjoittaa tuossa uskonkauppiaiden toivomalla, keskiajasta henkivällä 'aivot narikkaan' mentaliteetilla.
Tarkoitetaan, että ellet pysy raamatun opeissa 24/7 milikuvitusolennot demonit vie sinua kuin mätää kukkoa.
Oikeasti säännöllinen hiljentyminen oravanpyörä-yhteiskunnan vaatimusten ja paineiden keskellä antaa aivoillemme paremmat mahdollisuudet toimia.
Pääsääntöisesti en tavoittele mietiskelyä meditiivisyyteen pääsemisessä vaan hoitopöydällä poistan esteitä aste asteelta chakrojen avaamisten avulla.
Tavoittelen päivittäistä mielen tyhjennystä päivän tuomasta ,henkisestä kuonasta, ja mahdollisimman syvää rentoutumistilaa.
Rentoutumisharjoituksessa parhaimmillaan vahvistetaan endokriinisen, (sisäeritysjärjestelmän) toimivuutta yleisen yhteisöllisyyden hyväksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411897Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101290- 991031
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88904- 66751
- 33642
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13518- 78501