Hyvä hääbändi 14.7. Jyvässeudulle

Morsmaikku pulassa

Vähän myöhässä ollaan liikkeellä eli nyt olisi apu totisesti tarpeen! :)

Suosittele hyvää hää/bilebändiä Jyvässeudulta. Olisi hyvä, että perinteisen tanssimusiikin lisäksi bändiltä irtoisi kotimaisia ja ulkomaisia tanssittavia poppi/rokkibiisejä.

Kiitos etukäteen! :)

2

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sawon Sydän

      Hei!

      Olemme 4-henkinen hääbändi ja aiomme viettää kesän soittohommissa taas vuoden (hääkeikka)tauon jälkeen. Meitä on kehuttu hyväksi tunnelman luojiksi, taitaviksi muusikoiksi eikä hintakaan ole kalleimmasta päästä. Ollaan 25-28 vuotiaita eli meininkiä riittää senkin puolesta. Perinteisesti soitellaan valssit ja tanssimusiikki ja loppua kohti sitten popimpaa ja rokimpaakin - kaikki tietenkin yhdessä sovitun linjan mukaan.

      Laita mulle viestiä osoitteeseen [email protected] jos haluat kuulla lisää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      10
      2898
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2527
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1393
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1330
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1211
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      959
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      853
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      786
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      27
      635
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      596
    Aihe