Telkkarista tulee paskaa!

paskaa tuutista

Telkkarista ei nykyisin tule muuta kuin paskaa! Joko YLE:n propaganda paskaa tai sitten jotain ihan turhaa ihmispaskaa, kun joku idiootti sössöttää jostain turhasta asiasta telkkarissa. "Mun poikani kuoli aidsiin!" Mitä vittu sitten? Ei kiinnosta pätkän vertaa ihmisten elämästä kertova tv-paska!

Missä ne meidän miesten ohjelmat oikein on? Missä on nopeista urheiluautoista ja uusista lentokoneista kertovat ohjelmat? Missä on kaikki koneista ja laitteista kertovat ohjelmat meille MIEHILLE ? Tv on täynnä pelkkää naisten paskaa, ei tule mitään enää meille joilla on munat.

vitun feministi lesbot määräävät nykyisin mitä telkkarista tulee ja sittenhän sieltä ei tule yhtään mitään. vittu mä en maksa paskasta telkkarilupamaksua, kun kerran mitään katsomisen arvoista ei tule.

4

635

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maksu on maksettava

      Jos katsotaan telkkaa niin silloin laki velvoittaa maksamaan sen maksun, kohta se on ylevero.

      Just tupsahti 64,20€ lasku 3kuukaudelta, ei paljon työttömänä naurata, ruokarahat menee siihen.
      Saisi tulla jo tuo pakollinen maksu eli verotus melko pian että jäisi rahaa taskuun edes hieman.

    • urheilutuutti

      Onhan sieltä tänäänkin tullut miehille vaikka mitä.

      Ilmakivääriammuntaa, pikaluistelua, lumilautailua ja halliyleisurheilua. Yli 8 tuntia!

      Eivätkö nuo muka ole miesten ohjelmia? Juuri sellaista ohjelmaa, jota katsoessa voi juoda olutta ja viinaa, ajattelematta yhtään mitään.

    • Free Scotland

      Jaaha, Ylen omat lampaat ja prokuraattorit jälleen kehumassa, kuinka oikeudenmukainen ja asiallinen tämä ylimääräinen tariffi taas onkaan.

      En maksa. Lopettakaa tuo jeesustelu, vai eikö päässänne ole muuta kuin indoktrinoituja virtapiirejä ja kakkaa? Laskuttaminen ilman yksilön oikeutta kuluttajana on tyranniaa.

    • Anonyymi

      Onko näin, että kaikki naiset ovat mielestäsi lesboja ja vastenmielisiä sinulle? Miksi vihaat naisia? Teen todella paljon työtä sairaala alalla, monesti neljänkin ihmisen työt työaikani puitteissa. Kukaan ei koskaan kiitä, eikä ymmärrä sitä työmäärää, mitä teen. On surullista lukea sellaista, mikä tekee surulliseksi. Terveisin eläkkeellä oleva tylntekijä Kirsi H.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      36
      2679
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      13
      1439
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      336
      1063
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      49
      997
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      904
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      879
    7. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      45
      780
    8. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      774
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      766
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      686
    Aihe