Mikkelin amk

Hei!

Haluaisin vähän tietoa tuosta mikkelin amk:sta!! Haen seuraavassa haussa lukion päättötokarilla ja keskiarvo on 7 pintaan. onks mulla mitää mahiksii päästä!? Onko valintakokeet vaikeet....? Joku kiva ihminen jos voisi hieman auttaa mua :)
6318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ja jos vielä lisäisin tuohon et siis sosionomi alalle! :D

Äänestä

Älä vaan pyri sinne, en suosittele!

Äänestä

Miks ei kannata pyrkii sinne?

Äänestä
  • Tuolla keskiarvolla tulee tekemään tiukkaa...Mikkelin AMK ei ole niitä kouluja mistä saa paperit ihan vaan istumalla perseellään tunnilla, eli siis valmistaudu tekemään helvetillinen määrä töitä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iisa kirjoitti:

Hei!

Haluaisin vähän tietoa tuosta mikkelin amk:sta!! Haen seuraavassa haussa lukion päättötokarilla ja keskiarvo on 7 pintaan. onks mulla mitää mahiksii päästä!? Onko valintakokeet vaikeet....? Joku kiva ihminen jos voisi hieman auttaa mua :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu