Hei kaikki kämppää etsivät!
Kämppäkaverini muuttaa pois toukokuun lopussa ja etsin uutta kämppäkaveria kesäkuusta alkaen (sopimuksen mukaan heinäkuustakin voi käydä). Asunto on todella siisti 75m2 parvekkeellinen kolmio (2 makuuhuonetta keittiö olohuone) ja sijaitsee Tampereella HERVANNASSA. Olen itse siisti, mukava ja harmiton 20v opiskelijatyttö. Toivoisin että sinäkin pidät paikat siistinä! Toivoisin kämppistä, joka viihtyisi täällä vähintään vuoden. Etusijalla tytöt.
Huomiona, että minulla on lemmikkinä 3 lintua, jotka ovat tosin varsin harmittomia ja ääntelevät vain silloin tällöin päivisin (nykyinenkään kämppis ei ole koskaan valittanut, olemme asuneet yhdessä 2 vuotta). Saattaa kuitenkin olla, että myyn linnut vuoden sisällä, sillä joudun matkustelemaan paljon.
Vuokra on 340€/hlö vesi sähkö.
Voit ottaa minuun yhteyttä osoitteessa anniina.heikkila(at)tut.fi
Täydellistä kämppistä etsien,
Anniina
Etsitään kämppäkaveria, TRE
Ankku_
1
126
Vastaukset
- Ankku_
Lisäyksenä vielä, että mahdollisuuksien mukaan voin vuokrata huoneen myös kesäajaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131458
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881307Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1361067- 68974
- 39917
- 69874
- 97867
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54852- 75846
Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39784