ELÄINLÄÄKÄRI KANARIALLA

Onko Las Palmasissa tai Puerto de la Cruzissa hyviä eläinlääkäreitä kissoille? Minkä nimisiä hyvät tai huonot eläinlääkärit ovat? Onko hintataso sama kuin Suomessa?

3

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-mix-max

      Eläinlääkäri on veterinario ja niitä on kaikilla suuremmilla paikkakunnilla.

      Jos aiot muuttaa tänne saarille, ja otat kissan mukaan, niin katso ensin maahantuontimääräyksiä Espanjaan.
      Minun ihana kissa jäi edell. maahani, koska ei oltu hommattu sille kaikkia rokotuksia eikä tunnistuslaattaa ihon alle, jonka voi lukea elektronisesti Espanjan tullissa , kastraatio pitää olla myös. Eikä saa tuoda muuta kuin perheessä pidettävää kissaa, ei kastreeramattomia näyttelykatteja. .Jos tulli ei päästä kattia läpi, joudut maksamaan 3 kk:n karanteenin ja kääkärin ym. Salakuljettaa ei kannata. Espanjassa on ollut niin paljon haittaa heitteille jätetyistä kissoista ja koirista, että ovat tarkkoja. Useimmissa asunnoissa on kotieläinten pito kielletty. Tämän takia en voinut ottaa kissaani tänne kotiin jälkeenpäinkään. Nyt se on tyttärellä.

      • Noi maahantulojutut oli kaikki selviä, mutten tullu ajatelleeks, ettei kissat sais tulla asuntoon. Huh, olipa hyvä että mainittit, meinaan mun kissat tulee mukana tai sitten en mee minäkään. Kiitti!


    • ex-mix-max

      Hei Miau, ymmärrän sinua oikein hyvin. Katsopa esim. fotocasa.es tai enalquer.com, ja siellä yksittäisiä asuntoilmoituksia. On vaikea löytää sieltä yhtään, jossa olisi eläimet sallittuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      175
      4674
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      204
      3382
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      117
      2926
    4. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      156
      2922
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      44
      2850
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      51
      2257
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      13
      2247
    8. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      55
      2025
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1965
    10. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      67
      1555
    Aihe