moi kaikki onnelliset kastellilaiset, paljonko teidän paketit on maksannut?
Kastelli hinnat
kari
1723832
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Moro,
meillä maksoi 51k€ vuonna 2002, vesikatto päälle.
pohja oli oma luonnos yhteen tasoon, 144/206m2.
Meillä maksoi kesällä -03 45 000€. Oma suunnitelma yhdessä tasossa, 152/208m² pelkkä tavaratoimitus.
-Ossi-
Karelia 169 autokatos/varasto.
alkukesästä suokikki 6 pidennyksellä ja levennyksellä autokatos ja varasto vesikatto päälle asennuksella 49000
134 neliöö yhdessä kerroksessa....pienin muutoksin. Hinta sisältää myös vesikatto päälle asennuksen ja rahdit.
150 neliötä vesikattopäälle asennettuna ilman kodinkoneita ja keittiötä alle 35 000.
Mihis Kastellin malliin kuuluu keittiökalusteet? en ole ainakaan kuullut, että keittiökalusteet kuuluu Kastellin taloihin....omaani ei sellainen kuulunut, joten siitä oli hieman paha mennä tinkimään......kodinkoneet jätin pois.
Meidän kastellitarjoukseen olisi kuulunut keittiökalusteet ja koneet. Tarkkaan tutkittuani totesin keittiökalusteiden olevan mdf- levyä, mallisto suppea jne.jne. (samaan hintaan mitä olisi hyvitetty kalusteiden pois jättämisestä olisi saanut jo aika kivat kalusteet kilpailuttamalla muita keittiökaluste firmoja) Uuteen taloon haluan kestävät ja ns. ajattomat keittiökalusteet, ettei heti tarvii ruveta remppaamaan. Tosin emme ottaneet kastellin pakettiakaan, vaan mieleisemmän muualta.
Kastelli EI myy talopaketin mukana keittiökalusteita. Olet nähnyt unta etkä sitäpaitsi ole edes rakentamassa.
tulikos toi sun mökkis minnepäin Suomea?
Hinta tuppaa nousemaan mitä lähemmäksi Stadia rakennat.
Eiköhän jokainen yritä hinnoista jotakin tinkiä.
supersuosikkipaketteja, joihin saa halutessaan myös kalusteet.
180m2, josta 60m2 on kylmänä yläkertavarauksella. 35000,- en ottanut sisäkattoa lainkaan enkä saunan vermeitä
mainita että Espoon toimipisteestä tilattu...
suosikki 9, 1.5 krs, rahteineen, puuverhous pohjamaalattuna ja vesikatto asennettuna,
keskuspölynimureineen, ilman yläkertapakettia ja kodinkoneita pk-seudulle 34000...
http://www.kastelli.fi/suosikit2004/Suosikki9.php
hyvältä. taisit vähän tinkiä, niin mäkin. Mulla on oma malli, metrin pidempi kuin suosikki 7. Asennuksena oli vain sateelta suojaan. Levyt, villat ja katto itse. Mulla myös nuo muut, mutta ei kp-imuria. Sen sijaan joudun järjestämään yhden näytön yleisölle.
Koska rakensit suosikki 9:n (Kartano 90). olen katsellut juuri samaista pakettia, ja tänään sain suullisen tarjouksen luokkaa 53T, vesikatto päällä.. Oletteko olleet tyytyväisiä valintaanne? Mitä luokkaa on kokonaiskustannuskerroin tuosta hinnasta? Paljonko teitte itse?
257 neliöö ja 25000 euroo avaimetkäteen periaatteella. olikohan kastelli..en muista olin kännissä kaikki kolmepäivää minkä kaupat ja rakentaminen kesti.