hotelli vai asunnin vuokraus?

patongille dec2012

Mennään Patongille (minä ja mies) kahdeksi viikoksi omatoimisesti. Kunpaa kannatatte hotellia (n. 3 tähteä/ 25e yö) tai sitten asunnon vuokraus n.400/2vko. Meinaa vaan että kummat ovat yleensä parempia, jos hinnassa mennään suhtkoht samalla tasolla. Halutaan siisti, lähellä rantaa ja keskustaa oleva paikka, jossa hyvät uima-allasalueet. Tuo hinta ei ole päätetty vielä ja ollaan valmiita maksamaan vähän paremmasta enemmänkin. Suositteleeko kukaan mitään hyvää, hienoa ja kivaa hotellia/ asuntoa Patongilta? Tai hyvää asunnonvuokraajaa tai hotellinvälittää esim. agoda/hotels.com?

2

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2580

      Moro,oma suositukseni parin viikon matkalle on hotelli.Thaimaan hotelleissa yleensä on aika reilunkokoiset huoneet,verrattuna esim.kanariansaarten hotelleihin.Lisäksi tietenkin aamupala on melkein poikkeuksetta parempi,kuin vuokraajien tarjoama,jos sitä nyt edes sisältyy vuokran hintaan.Myös kannattaisi miettiä ehkä pientä panostusta hotellin hintaan.Kylmä totuus on se että 25 eurolla/vuorokausi ei ole paljon hurraamista ainakaan näin talviaikaan.Kuitenkin lennot vievät ison osan jo matkan hinnasta,niin noin 400 euron sijoittaminen yhteensä teiltä kahdelta lisää kummasti loman laadukkuutta.Jokatapauksessa hyvää matkaa!

    • fhwifh

      Totta 25 eurolla ei kyllä mitään hirveen hyvää voi saada varsinkaan talviaikaan. Kesäaika on sitten asia erikseen kun sesonki on ohi. Silloin voi 4-5 tähdenkin hotellista saada huoneen muutamalla kympillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      188
      1315
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      842
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      50
      711
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      612
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      590
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      564
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      560
    Aihe