valokuvauksen aikatauluttaminen..

tyttötuollainenh

Olen yrittänyt keksiä, mutta nyt tarvitsen kyllä apua, että miten aikatauluttaisimme hääohjelmaan hääparin valokuvauksen!
Minulla on aina ollut haave siitä, että mieheni näkee minut ensimmäistä kertaa puvussani vasta kun avaan kävelen alttarille. Ajatus menee täysin pilalle, jos käymme tekemässä juhlakuvaukset ennen vihkimistä niin kuin taidetaan nykyään tehdä..
Onko kellään heittää hyvää ideaa miten saada aikataulu järjestymään, että kuvaus saataaisiin vihkimistilaisuuden jälkeen? Kuvauksessa kumminkin saattaa mennä jonkin aikaa, eikä olisi kiva jättää vieraita odottelemaan juhlatilojen ulkopuolella.. Kirkoltamme on siis n. 4-5 km juhlatiloihin.

1

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mikä tärkeintä

      Joskus 30-40 vuotta sitten parit kävivät kuvaamossa juuri siinä välissä, kun hääväki siirtyi kirkolta juhlataloon. Nykyäänkin on tapana, että hääpari saapuu taloon viimeisenä.
      Eihän niiden vieraiden ulkona tarvitse odottaa.
      Toki riippuu kuvaajastanne ja kuvauspaikasta, onnistuuko tuo. Vierailla on tosi tylsää, jos hääparia joutuu odottamaan tunnin kuivin suin.
      Niin, mikä sinulle on tärkeintä, että sulhanen näkee juhla-asusi vasta kirkossa vai että vieraillakin on kivaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      91
      2439
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      140
      2208
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2038
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1550
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1267
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      888
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      876
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      846
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      449
      786
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      51
      657
    Aihe