rehellinenkö/ asiantuntevako varaosamyyjä AUTO ARTIKKELI OY

Juha Seppänen

Soitin tänään kyseiseen yritykseen kysyäkseni -03 lagunan 88Kw kuskinpuoleista vetoniveltä.
-Ei saa pelkkää niveltä, vaan koko akseli pitäis ostaa, hinta 290e 40€ pantti. Tähän ei saa irtoniveltä, eli murrosta, KOSKA NIVEL IE LÄHDE MITENKÄÄN POIS AKSELILTA!!
-Hmmm... aika kummaa, koska istuin sillä hetkellä keittiön pöydän äärellä juoden kahvia ja pöydälle oli levitetty paperia, jonkä päällä oli kyseisen auton kuskin puoleinen vetonivel! Minusta aivan normaali murrosnivel.
Vänkärin puoleinen olisi maksanut 150€, mutta sitä taas ei voinut kuullemma mitenkään hyödyntää, koska se nivel ei lähde mitenkään pois akselilta... hmm..
no, minua alkoi niin naurattamaan koko touhu, että kiittelin kovasti hienosta tiedosta ja lopetin puhelun.

3

2550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Että sillä lailla

      Katso Motonetin sivuilta siellä se pelkkä vetonivel maksaa alle 90e ja koko hoito
      noin 250e ja lähettävät vaikka Matkahuollon kautta.

      • Juha Seppänen

        juu, katsoin joo, mutta ei saa vielä sieltä, maahantuojan varasto tyhjä. Tilasin saksasta Ebayn kautta koko akselin, maksoi sen 145e posteineen, siis uusi. kävi paikoiolleen ja toimii kuin junan vessa taas. Alkuperäinen olis maksanut Kotka Autosalvassa 380e. ;-) koko akseli. No nyt kunnossa. tuli vaan mieleen kirjoitella tännekin asiasta.. Oli myös pelkkiä murroksia myynnissä ebaissa 45e-78e välillä, mutta eipä niistä tiedä sattuuko sopiva olemaan, vaikka hammasluku olisi oikein niin voi sisäreikä olla sen isompi, ettei lankasokka pidä.


    • acepeugeot

      loistava palvelu ja asiantuntejuus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      111
      7265
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      62
      5229
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4884
    4. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      52
      4035
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      3986
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      222
      3873
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      28
      3588
    8. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      41
      3203
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      52
      2809
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      41
      2377
    Aihe