Huijarikirvesmiehet

Uskomatonta, että Suomessa on huijarityöntekijöitä! Onkohan kukaan muu kokenut samaa?
10621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitä siinä on niin uskomatonta? Huijattu on alalla kuin alalla satoja vuosia.

Äänestä
  • Löytyy myös huijari asiakkaita ja enemmän.

    Äänestä

Ehkä eniten huijareita löytyy lääkäreistä ja niiden asiakkaista?

Äänestä

Minun mielestä huijareita on kaikki, eli rakentaja, asiakas, asianajajat aina tuomareista lähtien.

Äänestä

Rakennusala on täynnä valekirvesmiehiä, valelaatottajia ja valeasentajia.

Mitään muuta ei osata kuin pyytää kovaa hintaa.

Äänestä

KUKA TAHANSA voi perustaa rakennusfirman. Transitti riittää ja vähän kaverilta lainattuja kaluja. Moneen junaanhan niitä on. Ei kannata keltaisilta sivuilta valita.

Referenssejä pitää uskaltaa pyytää ja jutella entisten asiakkaiden kanssa (jos niitä on). Tarkistaa ennakonpidätysrekisteri. Eikä maksaa varsinkaan etukäteen. Suomalainen ei kuitenkaan kehtaa, kun se on muka jokin epäluottamuksen osoitus jos asioita tarkistelee etukäteen.

Äänestä
  • Ei tarvi edes transittia ja työkaluja, sillä ne voi vuokrata kun saa työn.

    Sitten vaan ollaan hölmänä kun asiakas ihmettelee laskua. "Tietysti hinta koskee vain työtä, ajoneuvon ja työvälineiden vuokran maksaa asiakas aina erikseen ellei niitä ole sovittu urakkaan"

    Äänestä

Jååå.niitähä riittää. vale tuomareita yms. ovat liittoutuneet keskenään. Ainakin tuolla Kirkkonummella.

Äänestä

Kaksi huijarityöntekijää... isä ja poika. Niin oltiin alan ammattilaisia ja ihan HELLLSSINGGISSÄ asti oltiin töissä oltu. Niin se vain kävi, että pelkkää tappiota kummastakin tuli ja käräjille asti jouduttiin, joten varoituksen sana kaikille halpaa ja hyvää etsiville alueelta Keitele-Vesanto.

Äänestä
  • Oliko asialla P ja J? ,,, joo isä on tunnettu huijari ja poika on hyvä oppilas.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


varoittaja kirjoitti:

Uskomatonta, että Suomessa on huijarityöntekijöitä! Onkohan kukaan muu kokenut samaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu