pakkanen

koiran omistajat oletko ottanut pakkaset huomioon koiranekannalta. Tiedäkö koisas kopin lämpötilan KUN ON ULKOLÄMPÖTILA -30c mitä kopissa MITTAA
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

en tiedä paljon on kopissa kun on -30 astet, mut koira onkin silloin sisällä. Mun raja on -20 et siin vaihees koira saa olla sisällä

Äänestä

ei ole mittaria eikä koiraa

Äänestä

ei ole kopissa kuin kesäisin. Lenkin pakkasraja on kun alkaa kinkata kolmella jalalla, lyhimmillän 100 metriä. (- 25). nollassa käydään kilometri.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MITTASIN kirjoitti:

koiran omistajat oletko ottanut pakkaset huomioon koiranekannalta. Tiedäkö koisas kopin lämpötilan KUN ON ULKOLÄMPÖTILA -30c mitä kopissa MITTAA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu