Tere!
Oon etsinyt nyt 5 tuntii ison firman pankkitilistä virhettä. Vajaa 400 euroo erottaa ja debet-puolen loppusumman pitäis olla päälle 250 000. Vientejä perkeleesti.
Olen käynyt ensin läpi tulostamalla pankkitilin ja sitten tarkastamalla debet-puolen viennit vienti kerrallaan. Missä helkkarissa se vika voi olla kun kaikki panot täsmää tiliotteen ja tulosteeni mukaan, mutta edelleen siellä hilluu se nelisensataa euroo.
Jossain on jotain pahasti vikana.
Kassatili erottaa.. ei saakeli!
viskipaukun aika
3
310
Vastaukset
- Pidä paussia!
Oliko alkusaldo ok? Ihan oikeesti, pidä kunnollinen paussi koko hommassa. Jatkat sitten maanantaina ja huomaat että sehän löytyykin helposti. Levänneenä siis.
- viskin tilannut :)
Perkele!
Tuplalasku!
Ratkesi :)
- Tilitarkastaja222
Ota se 400 e itelles ni homma ratkeaa?
Ps. loistava nimimerkki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1708436KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527590Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743874Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521603652Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183044Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542775Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432050- 1262046
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211731