Onko isomunaisilla vähempi lapsia?

Meidän Kaitsulla on 12cm, eli perus. Meillä kaksi lasta.
Mun kaverin poikakamulla on kuulema iso 17cm kulli, mutta se mies ei halua lapsia, kun luottaa taitoihinsa kuulemma.

Mitäs muuta kullinkokorintamalle?
7113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mun boyfriendillä on iso kulli. Mittaa parhaassa iskussa 14cm. Vauvakuume olis.

Äänestä

hyväne aika.. eikai sillä munan isoudessa ole mitää välii onko lapsii vai ei.. huhhuh mitä soopaa taas täällä..

Äänestä
  • On sillä. Komea ja isimunainen voii odottaa, nauttia, koska itsetunto ns. kohdallaan:)

    Äänestä

En usko että pitää paikkansa tuo et pienellä saisi helpommin lapsia kuin isolla. Mun miehellä on se klassinen kahdeksan tuumainen ja meillä on vuoden ikäiset kaksostytöt :)

Äänestä

on ihan pakko kyllä vastata kun aika ihmeitä vastailet. Oon siis 23 vuotias ihan normi mamma ja saanut siis kaksostytöt ihan kotikutoisesti tehtynä vaikka miehelläni on iso kalu. onko nykymaailmassa iso kalu jotenkin "maailman kahdeksas ihme" vai miksi epäilet mittaustaitojani. itse olen sen mitannut joitain vuosia sitten kun mies ei itse tahtonut, olen siis ollut tämän saman iso heppisen miehen kanssa jo 15 vuotiaasta lähtien ja ei kalun koko määritä miestä millään tapaa. Hän on hyvä isä ja hyvä mies jolla vaan on luoja antanut lahjan housuihin.
Ja ei iso kalu tee naisesta mitään ammottavaa reikää mistä lapset pääsee hyppämään vaan pihalle, kyllä niitä muksuja piti 12 tuntii pihalle työntää.

Äänestä
  • Mulla on 15cm klunssi itellä. Naiset sanomeet isoksi ja mitanneen isommaksi kuin on. Se on nääs semittatekniikkakim aika suhteellinen käsite;) en usko tuota 20cm -satua, sori!

    20cm on heinänsyöjien mitta!

    Äänestä

  • Nuori ja tyhmä puhuu shaissee. Mittasitko sen munan kuin kissanhäntä mitataan, eli persesilmästä temminnokkaan??

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


2xmama kirjoitti:

Meidän Kaitsulla on 12cm, eli perus. Meillä kaksi lasta.
Mun kaverin poikakamulla on kuulema iso 17cm kulli, mutta se mies ei halua lapsia, kun luottaa taitoihinsa kuulemma.

Mitäs muuta kullinkokorintamalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu