Tuomari on tehnyt tahallisesti väärän päätöksen suojellessaan omaa kaljanjuontiaan..
Sitten... alkaa tapahtumaan, Jussi Lampi vaikka kovana oikeana kätenä siinä... on ammuttu ihmisiä, kallot halki, ja luodin tyyppi on ollut joku armeijatyylinen "ristipää", isompitehoisella metsästyskiväärillä ammuttu matkasta.
Mahdoton etsiä edes rihlojoista että millä on ammuttu, kun se on ollut sirpaleina jo pään sisällä tuo luoti. Puoli päätä oli jo poistettu..
Tuollainen tarina alkaisi ehkä sellaisesta:
yritänjosjaksaakirjo
1
65
Vastaukset
- kirjoitteluhauskuutt
..jussi lampi olisi siinä, äijä antaa sikari kourassa lippaan isoihin 308-metsästyskivääreihin: ei ole kuparipaskavauvoja, vaan säädettyjä pelkästään lyijyisiä ristipäitä, tarkasti tehtyjä ja hajoavat, ei jää kivääristä mitään jälkiä kun nuo osuvat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774442Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112363- 1691544
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2431466- 1211321
- 1151237
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721159Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81136- 641072
- 35956