intervention

Osiko tietoa mistä voisi saada edullisen intervention sniperin
10306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

amerikasta

Äänestä

Edullista et saa, Suomesta kyllä saat.

Proairsoftista saat ainakin erikoistilauksena, eli kävele myymälään tai laita viestiä ja kysy, josko voisivat tilata sitä myymälään.

Prolla on Helsingin myymälässä kyseinen ase näyteikkunassakin.

PS. Aseen oikea nimi on Cheytac M200

Äänestä

suomeen tuotuna aseesta saa maksaa 1400-1700€
Eikä ole pelitehokaskaan.
Jos on niin MW2/3 nörtti niin voi rakentaa ite.

Äänestä

Plus...,

Olen nähnyt kyseisen aseen myös ihan livenä käytössä, ja voin sanoa, että ei ole mikään maailman kompaktein ase. Koko pippu on kaamean kokoinen putki ja ase oli muutenkin sen verran massiivinen, että ei sellaisella ole kiva pelata.

Suosittelen jättämään väliin, tuolla rahalla saa viritettyä yhden pulttilukon lähes tappiin asti.

Äänestä
  • Tuolla rahalla SAA viritettyä tappiin asti :D

    Äänestä

Mjaa, riippuu vähän aseen mallista, jos kyseessä on joku vähän harvinaisempi malli, johon viriosatkin ovat kiven alla niin silloin mahdollisesti saattaa tulla melkoisen paljon kulunkeja.

Plus jos ostaa aidon kiikarin/muuta realsteelpalikkaa, niin hinta voi nousta todella korkeaksi; aidot metsästys/sotilaskiikarit hintoineen leijuvat siinä tonnin tuntumassa.

Mutta kyllähän tuolla rahalla saa ainakin tappivirit ainakin sisäisesti, jos joku superporvari/pappabetalari lähtee virittämään, niin (vsr)pohjana toimii totta kai Maruin vsr-10.

Voin kyllä olla väärässä tuosta harvinaisten aseiden ja niiden virien kohdalla, en ole mikään tarkka-ampuja varsinaisesti ikinä ollutkaan, ainoastaan auttanut muita virittämään aseita ja lukenut satamiljoonaaziljoonaa artikkelia aiheesta.
(eikä johdu siitä, että olisin chairsoftaaja, peliporukat kun tuppaavat talvisin/huonoilla keleillä pienentymään kummasti)

Äänestä
  • Apsi käytettynä, siihe viripalat ulkomailt ja metsästyskiikari(vaikka 3-12x50E) alle tonttu :) Miks ostaa ase uutena jos kerta kaikki osat vaihtuu?

    Äänestä

anna kun arvaan sait idean MW2:sta

Äänestä

lol vitu mw jonne

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9895036 kirjoitti:

Osiko tietoa mistä voisi saada edullisen intervention sniperin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu