Ajattelimme lähteä laskettelemaan ja ottaa koiranpennun (3 kk) mukaamme selkäreppuun. Aivan kuten jotkut laskettelevat lapsi rinkassa. Tekisin reppuun reiän niin, että pentu voisi joko katsella maisemia halutessaan tai käpertyä pohjalle huovan mutkaan nukkumaan.
Luonnollisesti pitäisimme taukoja ja laittaisimme pennun valjailla kiinni reppuun, ettei pääsisi kiemurtelemaan reiästä ulos.
Onko kellään kokemusta vastaavasta?
Luonnollisesti pitäisimme taukoja ja laittaisimme pennun valjailla kiinni reppuun, ettei pääsisi kiemurtelemaan reiästä ulos.
Onko kellään kokemusta vastaavasta?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei luojan kiitos koska kuitenkin kaatuisin ja pennusta tulis karvapihvi
Ei ole järkevää. Koira on kuitenkin vielä aika pieni pentu, ja voi saada traumoja...
Tuskin koira nauttii olla repussa useamman tunnin?
No en laittaisi reppuun sitä lastakaan, vaikka kuinka hyvä laskettelija olisin. Enpä ole kuullutkaan moisesta hullutuksesta. Se on sitten koiralta/lapselta henki pois tai vakavat vammat, jos satut kaatumaan. Jos voit sen ottaa omalletunnollesi, niin siitä vaan laita pentu reppuun.