karaoke

Missä olisi Sotkamon paras karaoke? Lomalle tulossa ja olisi kiva käydä laulelemassa jossain ilman puliukkojen häiriötä.
183034
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Katinkullan Sports Bar....

Äänestä

Sotkamon keskustassa karaokea ravintola Kantakrouvissa (Kantis) kangaskadulla. Siellä tosin tuppaa olemaan jonkun verran "maistelijoita" liikenteessä. Vuokatissa on hyvä karaoke Katinkullan sporttibaarissa. Viikonpäivistä ei tietoa. Laulelu ajat löytyy varmaan Katinkullan nettisivuilta.

Äänestä

Kiitoksia, Katinkullan tarjonta pitää tarkistaa!

Äänestä

Varmaan joka ravintolasta löytyy näitä puliukkoja/akkoja ! mie laulelen kotona - ja selvänä !

Äänestä

Karaoke ja puliukot kuuluvat aivan erottamattomasti yhteen. Vielä mahtuu mukaan yksi puliukko. Tai -akka!

Äänestä

Sotkamon karaokeklubi. Harjoitukset torstaina alk. klo 16.00, Tuliketussa. Tanssit samassa paikassa kerran viikossa. Seuraaa ilmoituksia.

Äänestä

Himmelissä

Äänestä

linja-autoaseman lastauslaiturilla

Äänestä

Suvikkaalla hyvä. Myös Hiukan hovissa hyvä karaoke. Hiukan hovissa myös parhaimman näköset naiset. Kantikseen ei toinna mennä. Epävireiset akat ja ukot mölisee iskelmiä nuotin vierestä ja 2 tahtia jälessä. Ja samat ölisijät illasta toiseen.

Äänestä
  • Samaa mieltä tuosta Kantiksesta. Mistä näitä wannabee-laulajia löytyy. Hirveetä kuunnella. Kun ei osaa laulaa, niin miksi pitää illasta toiseen käydä mölisemässä niitä samoja lauluja. Nään jo painajaisia tietyistä "laulajista".

    Äänestä

Naapurinvaaralla kun paikka aukeaa 5.3. Laulajilla iso tila, hyvät näköalatkin päivän pidentyessä. Hyvä laulajat, humalaisia ei päästetä laulamaan. Asiallinen karaokeisäntä, joskus emäntäkin. Napiksen sivujen videoista voi käydän katsomassa, ettei tämä juttu ole mitään trollia.

Äänestä
  • Pitää muuten paikkansa. Suosittelen. Kannattaa varata jo alkuillassa vuoro. Laulajia on niin paljon Napiksella.

    Äänestä

ehdottomasti Katin Kulta yökerho. Parhaimmat laitteet mitä olen tavannut Sotkamossa.

Äänestä

Mullapa on mustavyö karatossa

Äänestä

Entisellä blondilla oli musta hiuspanta, hänellä oli musta vyö suihinotossa...olen käynyt laulamassa kaikissa noissa mainituissa paikoissa. Niukalla erolla pisteytän Napiksen parhaaksi. Siksi, että humalaisia on vähän, maisemat ovat todella mahtavat. Voi käydä tanssimassa orkesterienkin tahtiin, jos karaokemusa ei miellytä. Ystävällistä palveluakin saa ja yleensä fiilis on mukaansa tempaava.

Äänestä
  • Paras on ruottalainen karaåke.

    Äänestä

On se niin hirveän kuuloista ,että älkää koskaan enää laulako

Äänestä

Lukossa ja laakerissa on hyvä karaoke!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laulelijalintunen kirjoitti:

Missä olisi Sotkamon paras karaoke? Lomalle tulossa ja olisi kiva käydä laulelemassa jossain ilman puliukkojen häiriötä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu