Ei ole aik. täällä näkynyt kommentteja Kodin Terrasta työpaikkana.
Ajattelin aloittaa.
Itse olen myyjänä Terrassa Tuusulassa ja täytyy sanoa että Terra on muuttunut viime vuoden aikana paljon. Ehkä muutkin työpaikat ?
Myyjiltä vaaditaan enemmän myyntiä ja "syöksyjä" asiakasta kohti. Käytössä on esim. syöksylappuja(myyjänro niissä) joita annetaan asiakkaalle joka kiikuttaa ne ostostensa kanssa kassalle ja näin saadaan seurattua myyntejä...
Sitten on helppo esimiesten kysyä miksi ei ole myynyt riittävästi jne.
Painostuksen alla moni miettii uutta työtä ja usea lähtenytkin.
Oikeasti kun keskityttäisiin siihen myyjän työhön ja jätettäisiin nämä turhat laput pois niin homma luistaisi mutta ei.
Esimiehet ei ilmeisesti ole seurannut nyk talouden tilannetta kun hakevat järjettömiä myyntejä.
Muutenkin työnteko vanhoilla atk-järjestelmillä ei tunnu kauhean kannattavalta mutta mitäs siitä. Porukka vaihtuu.
Muilla jotain mielipiteitä ? Kokemuksia muista Terroista tms?
Kodin Terra
4
1722
Vastaukset
- kokemusta on
Terran kassajärjestelmä on varmaan maitokauppapohjalta. Myyjien henkilökohtainen ajattelukin on pitkälle kiellyttyä. Yritysasiakkaana sovitut asiat tökkää viimeistään kassalla. Palvelukin on ikävä kyllä pääosin ala-arvoista,toki jokunen poikkeuskin löytyy. Yritysasiakkaana pääsee helpommalla, kun hankkii isommat ostoksensa muualta.
- Kuuselalla
Se asiakaspalvelu mitä olen saanut Nokian terrassa on ollut aivan käsittämättömän surkeaa. Ei mitään palvelua saa vaikka pyytää.
Rahani kannan muualle se on varmaa. - miettii
Mietin, hakisinko Kodin terralle ensi kesäksi. Osaisiko joku muukin kertoa kokemuksiaan millaista terrassa on olla töissä? Onko työ oikeasti lähinnä jotain kilpailua siitä kenen myyjän lappuja asiakkaat eniten kassalle kiikuttavat?
- vaikuta jaloilla
Ne huijaa siellä Tuusulan Kodin terrassa!! Tai ainakin yrittää.
ÄLKÄÄ HYVÄT IHMISET VIEKÖ RAHOJANNE SINNE!
Viet huoltoo koneen ni ruuvien tilaaminen kestää mm. 4kk. eikä mitää ilmotusta asiakkaalle.
Reklamoit sinne tavaraa ni yrittää sitten kiikuttaa sitä sulle takasin hyvityksenä :D :D Kuvittelee asiakkaitten olevan tyhmiä.
Muutakin ihan käsittämätöntä toimintaa EN SUOSITTELE. Meillä asunto pilalla heijä toiminnan takia :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532875Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391584Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151085Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371009Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.322957