Mitä mieltä olette kyseisestä paikasta? Itse
pidän tätä kaupunkia todella paskana paikkana!
Täällä ei todellakaan ole minkäänlaista
tulevaisuutta. Ei työn eikä parisuhteen
perustamista ajatellen. Antakaan tulla
kommentteja!
P.S: Saarijärvi, kaupunki kasvun maisemissa...
SAARIJÄRVI?
6
1095
Vastaukset
- kyösti
Luonnollisesti - naturligtvis...
Pidäpäs korvat höröllään. Jos joskus kuulet,
että "pojat on järjestämässä bileitä", niin
vänkää itsesi mukaan. Ja jaksat taas vähän aikaa.
No ei, lähde, jos jalat kantaa - äkkiä. Onhan
siinä Jyväskylä vieressä, jos et kauas uskalla
kerralla irrota.- parempaa
ite olen paluumuuttaja. mies on aikoinaan löytyny paikallisesta baarista, perhe perustettu, työn takia palattu isosta kaupungista takaisin. älä ruikuta. tee asialle jotain.
- ex???
vai saitko piristysruiskeen persaukseen?
- edes takas muuttaja
Hyvä paikkana vaikka Kaupunki saisi kyllä laittaa palvelut kuntoon.Ensin rakennetaan isolla rahalla RIKKAILLE MAHDOLLISUUS LIIKKUA! ei vähävaraiset ja työttömät pysty hyödyntämään kuntokeskusten ja monitoimihallien suomia mahdollisuuksia rahaa kyllä pitäis noista maksaa niin veroina kuin ÄLYTTÖMINÄ KÄYTTÖMAKSUINA!esim tennis kenttä eiköhän noita vuorohintoja vois vaikka vähän tarkastaa!VAI kuluuko kenttä jos käyttäjiä on koko ajan!?ja muutenkin Aarresaaressa ei toimi Saunat sen kummenmin kuin hiustenkuivaajatkaan aina tiltissä hierontapenkit rikki jne lasten altaan lukumäki joku vaarallinen antiikki aikainen viritelmä jossa lapset loukkaa itsensä jne....kaipais pientä kunnostusta me käyttäjät kuitenkin maksetaan kallis hinta eri palveluista kyllä niiden pitää tohon hintaan toimia!se on sitten kunnan ja kaupungin asia järjestää ne toimiviksi! salivuorot on parhaimpaan aikaan varattu ties mille yrityksille eikä aina kauheeta tungosta ole.pitääkö noi yritysten vuorot olla siihen aikaan ettei normaali käyttäjät pääse ollenkaan kuntoilee!niin ja saarijärven kaupungin sivut en menis kehumaan.mainos sarijärvestä tapani kiminkinen selittää miten tulee hieno talo näyttely pitäisköhän toi mainos vaikka poistaa kun ei taida olla koko tonttejakaan myyty!semmosta, niin vielä hiihdosta valitetaan ettei ole mahdollisuutta kyllä jos hiihtäjät haluutte niin sukset jalkaan ja jäälle kyllä siinä kunto tulee kun porkkii eteenpäin oli sitten latua tei ei ei kaikki pidä olla aina viimeisen päälle laitettu!töitähän tääl ei ole kun sairaanhoitajille ja poliiseille.
- Esko Pekkanen
Turhaa valitusta Saarijärven hyvistä palveluista. Käyttömaksuja pitää olla jotta palveluja yleensä voidaan järjestää. Nekään eivät kata koko kustannusta.
Salivuorot on jaettu hakemusten perusteella.
Voisit tutustua myös muiden kuntien palvelutarjontaan ja tehdä vertailuja!
Valittaja ota yhteyttä minuun niin voidaan nokakkain keskustella : Esko Pekkanen vapaa-aikatoimen vastuualueen esimies, Saarijärven
vapaa-aikatoimisto.
- Ulkopaikkakuntalaine
Saarijärvi on kaunis paikka ja paljon ns. kuolevia kyliä ympärillä. Itse pidän pylkönmäestä ja karstulasta todella paljon. kalaisia järviä lähiympäristössä ja luonto on kaunis. Sitten työmahdollisuuksista en tiedä mutta paikallisessa käydessä oli semmoinen tunne että kaikki tuntee kaikki. Ulkopaikkakuntalaisen varmasti vaikea saada paikkakuntalaista naista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2212900
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1152064Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2171691Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141635Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2891485Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita471237- 471186
- 1051024
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan56958- 85915