Mengane vm.2001 1.6 Kolme kertaa nyt tehnyt tankkauksen jälkeen,että kulkine käynnistynyt huonosti,pätkii ja saa startata monta kertaa,sitten taas toimii niin kuin pitääkin,tuo aina kun tankattu täyteen,veikkausta mikä voisi tehdä tuon?takissa vettä?suodatin?mikä?
Käynnistyy huonosti.
Makeka
3
312
Vastaukset
- Megane 02
Tuskin "takissa" on vettä sensijaan tankissa ja pa-suodattimessa joka tukossa
ja jäätyy joten vaihda se ja vältä 95E10 bensaa, ja vaihda myös tulpat joskus. - Megane 06
Kyllä.....kuten edellisessä.......käytä myös masinolin "katalysaattori autoille" lisäainetta. Näin itselläni toiminut!
- rajamäenrykmentti
Masinolit voi unohtaa nyt, kun bensassa on jopa 10% viinaa. Masinol on viinaa, ja ohjeen mukainen annostus on 1%. Mitä merkitystä sillä on jos tankissa on jo valmiiksi vaikka 7% viinaa? Toista se oli ennen kun bensa oli bensaa eikä jotain biosekasotkua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä881755Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2731638Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881416Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1731330- 57935
- 50908
- 66894
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em67889Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40881Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48848