Uusi läppäri, näyttö särisee välillä

Eli hetkellisesti muutamia sekunteja putkeen saattaa näyttö säristä, tulee sellaisia vaakasuoria säriseviä viivoja jotka sitten yhtäkkiä taas katoavat.

Kone uusi ja vasta vähän aikaa ollut käytössä ja takuuta vielä jäljellä mutta haluaisin silti tietää että mistä kyse.
188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näytönohjain voi olla kulahtanut esim ylilämmön takia. Jos ongelma pysyy poissa huolehtimalla koneen tuuletuksesta ja viileydestä, niin hyvä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietokonepropleemi kirjoitti:

Eli hetkellisesti muutamia sekunteja putkeen saattaa näyttö säristä, tulee sellaisia vaakasuoria säriseviä viivoja jotka sitten yhtäkkiä taas katoavat.

Kone uusi ja vasta vähän aikaa ollut käytössä ja takuuta vielä jäljellä mutta haluaisin silti tietää että mistä kyse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu