hotellista varattu eilen viikon loma, kaksi yhden hinnalla :). Kokemuksia ko. hotellista?
Grand Zaman Garden Park
20
1101
Vastaukset
- Täällä myöskin
kaivattaisiin tietoa hotellista!!
- zaman
Heippa,oltiin tyttöni (10v) kanssa viime heinäkuussa 2 viikkoa tässä hotellissa. Komea hotelli,varmaan keskusta alueen komein :) Hyvällä paikalla,mutta kadun äänet kuuluvat hyvin huoneisiin. Heinäkuu kun on vilkasta aikaa niin aurinkotuoleja ei ollut kaikille ja varmasti moni meni rannallekkin. Meillä toisella viikolla oli sellaista porukkaa jotka varasivat pyyhkeillä ympäri vuorokauden paikkoja.... Ruokaa oli monenlaista,mutta kävimme kummiskin syömässä muuallakin kun ruokasalissa oli aikamoinen hälinä ja pöytiä sai etsiä. Hyvää lomaa koska menettekin :) Ja kysykää jos vielä jotain on mielessä :)
- Roope12
Viime vuonna oltiin viikko tässä hotellissa. Parhain hotelli tähän mennessä jossa ollaan oltu. Nyt on varattu syyskuulle matka ja sama hotelli.
- kesän lapsi
Olimme viime kesänä kesäkuussa tässä hotellissa. Hieno hotelli ja hyvällä paikalla, lyhyt matka rantaan ja ostoksille. Kaksi allasta, toisessa vesilukumäet. Molempien altaiden yhteydessä allasbaarit. Altaallakin juomat tarjoiltiin laseista eikä muovimukeista. Aurinkotuolin jos haluaa kannattaa mennä aikaisin aamulla varaamaan, koska kuten tuossa jo mainittiin jotkut varaa ne aamulla ja sitten heitä ei altaalla näy kuitenkaan kuin ehkä vasta iltapäivällä. Me kävimme varaamassa tuolit kun heräsimme aikaisin ja kävimme sitten siinä samassa yhteydessä syömässä aamiaisen. Vietimmekin sitten päivän altailla loikoillen. Ruoka oli hyvää ja monipuolinen valimoima. Meidän huoneen parvekkeelta oli näkymät merelle ja hotellin toiselle altaalle. Huone oli siisti ja ilmastointi toimi. Kadun meteli ei meitä häirinnyt. Mukavaa lomaa, kivan hotellin olette valinneet.
- matkaaja
moi!tyttäreni kans varattiin ystävänpäivänä kaks yhden hinnalla tähän hotelliin!30 elokuuta lähdetään,ihanaa.Oltiin hiihtolomalla egyptissä toista kertaa ja aivan mahtavaa oli suosittelen!Turkkiin mennään ekaa kertaa!
- matkaaja12324324
Olimme mieheni kanssa Grand Zaman Garden Park -hotellissa elokuussa 2011. Kahden viikon loman aikana ei löydetty ainuttakaan valittamisen aihetta.
Hotelli on siisti ja korkeatasoinen. Henkilökunta ystävällistä ja kielitaitoista. Paljon saksalaisia turisteja ja vastoin odotuksiamme yllättävän paljon nuorisoa ja pareja ilman lapsia.
Huoneet siivottiin päivittäin erinomaisesti ja aina sänky pedattiin kauniisti. Pyyhkeetkin vaihdettiin. Huoneet siistit ja tilavat. Turkkilaiseen tapaan surkea äänieristys, joten kuulimme jopa naapureiden yskinnät. Minibaariin laitettiin päivittäin reilusti pullovettä.
Yleisissä tiloissa lossiit, joissa sohvat ja telkkari. Erinomaisen siistit ja mukavat yleiset seurustelutilat. Löytyy ilmainen langaton netti yleisistä tiloista ja maksullinen internetnurkkaus, jos ei oma kone sattunut mukaan.
Erinomainen kauneushoitola; hamam ja hierontapalvelut. Kerrankin osaavaa henkilökuntaa, jotka ihan oikeasti tietävät mitä tekevät. Hierojani sanoi olevansa koulutukseltaan fysioterapeuttii, enkä yhtään tätä epäillyt. Hinnat laatuun nähden kohdillaan; hamam 25e/hlö, hieronta 10-15e/kerta. Hamamissa kysyttiin heti alkuun kohteliaasti, toivommeko, että meitä hamamissa pesevät sukupuolemme edustajat. Sinänsä pieni, mutta kaunis ele, joka tosiaankin viestii henkilökunnan ammattitaidosta. Sauna ja kuntosali vapaassa käytössä. Nekin siistit ja niissä hyväkuntoiset laitteet.
Uima-allasalueella isompi rentoutumisallas ja toisella puolella hotellia puuha-allas, jossa vesiliukumäkiä, biljardi, pingis ja muita viihdykkeitä niin lapsille kuin aikuisillekin. Animaatioryhmä koko päivän viihdettämässä ja järjestämässä milloin mitäkin toimintaa aina aamusta myöhään iltaan. Viihdettä oli niin lapsille (minidisco) kuin aikuisillekin. Animaatioryhmä temmelsi vain puuha-altaalla, joten rentoutumisaltaalla ei tarvinnut melua kuunnella. Uima-allasalueella ei kauheasti aurinkotuoleja, joten niitä piti varata aikaisin aamusta, jos sellaisen halusi.
All Inclusive oli varmaankin koko kohteen parhaimmistoa. Ruokaa haettiin tietenkin noutopöydästä. Aivan uskomattoman ihania, kesäisiä, vitamiinirikkaita makuja. Ruoka korkealaatuista, monipuolista ja todellakin erittäin hyvää. Salaatti oli aina tuoretta, ei mitään väljähtänyttä moskaa. Aamupala, lounas ja illallinen tarjoiltiin ravintolassa. Näiden välissä sai jätskiä, virvoitujuomia, alkoholijuomia ja pikkupurtavaa (ranskalaiset, hampurilaiset, turkkilainen leipä ja salaattipöytä) molempien uima-altaiden baareista.
Sijainniltaan hotelli oli erinomaisella paikalla; pääkadun varrella, lähellä Kleopatra-rantaa (kävelymatka n. 5 min) ja ostospaikkoja, muttei keskellä suurinta hälinää. Kuitenkin noin 10 minuutin kävelymatkan päässä alkoi keskustan hälinä ja ryysät. Aurinkomatkojen toimisto melkein heti hotellin takana.
Kaiken kaikkiaan voin vain todeta, että tämä hotelli on yllättävän edullinen laatuun nähden. Suosittelen sitä erittäin lämpimästi! Ette varmastikaan tule pettymään!- matkaaja1234354
Lisäilen edelliseen tuosta ilmastoinnista huoneissa. Tosiaankin, aika tehokas ilmastointi, joten kannaattaa olla tosi varovainen sen kanssa. Se nimittäin jäähdyttää huoneen aika alhaisiin lämpötiloihin.
- Ritzku
Oltiin viime lokakuussa, ja nyt uudelleen elokuussa menossa :) eli hotelli on silloin hyvä, jos menen uudelleen :D Hauskaa lomailua :)
- jöffödjöds
Oltiin kyseisesskä hotellissa kesäkuussa 2012.
Aikaisemmista viesteistä käykin ilmi jo pääasiat mutta kertoilen nyt jotain kuitenkin.
Vesiliukumäki altaassa pauhasi diskomusiikki tosi lujaa silloin kun tämä animaatioryhmä oli vauhdissa eli ei kannata ottaa paikkaa kaiuttimen vierestä. Osallistuin kerran allasjumppaan mutta "jumppa" oli kyllä täysin mitätön. Yksikseen telmimällä olisi saanut paremmin jumpattua eli ei ollut ammattitaitoinen vetäjä. Minidiskossa tanssittiin samat tanssit joka ilta eli ei vaihtelua. Joka ilta oli jotain ohjelmaa, oli muotinäytöstä, missikisaa ja kansantanssiryhmää.
Hotellin edestä kulkee vilkas pääkatu. Meidän huone oli kadun puolella ja vielä alin kerros. Meteli illalla oli melkoinen eikä parvekkeen oven sulkeminen vaimentanu meteliä. Kuitenkin meteliin tottui ja sai nukuttua. Meidän huonetta ei kyllä voi kuvailla tilavaksi mutta ihan hyvin sinne mahduttiin. Vaatteita jouduttiin säilyttämään avohyllyllä koska kaikki vaatteet ei mahtunu vaatekaappiin.
5-10 min. matkan päässä sijaisee vesipuisto jossa kannataa käydä jos on liukumäkien ystävä. Ostimme liput oppaalta, lippuun sisältyi lounas joka oli tosi pienet ranskikset, perushamppari ja pieni kokis. Aurinkomatkojen retkipysäkki on vesipuiston edessä.
Hotellin lähellä oli peruspalvelut saatavissa. Oli automaattia, ruokakauppaa ja apteekkia. Ja tietenkin ihan vieressä molemmilla puolilla vaatekauppiaita.
Ruokaan olisin kaivannut enemmän vaihtelua, varsinkin lämpimään ruokaan. Jälkkäreitä oli sen sataa sorttia ja leipä oli hyvää. Yhteiset tilat olivat siistit ja toimivat.
Hyvää lomaa teille. Kyseinen hotelli on hyvä valinta vaikka tässä kritiikkiä esitänkin. - Belek
Touko-kesäkuun vaihteessa tuli viikko oltua Zamanissa ystävänpäivähinnalla..
Ketjussa tullut kaikki oleellinen kerrottua.En tiedä vaikuttiko puolihinta mutta
huoneen sijainti oli kehno,ei kyllä edes lisähinnasta merinäköalaa tarjolla.
Muuten huone oli asiallinen ja siivous pelas,äänieristys tosin heikko.
Ruoka oli myös hyvää luokkaa.Hotellin sijainti myös hyvä,rannalle tosin piti
lähteä kun hotellin allasalueet pikkuisia ja aurinko paistoi nille vähän huonosti.
Petejä ois kyllä ollut tarjolla tuohon aikaan vielä joka päivä,mutta ranta oli kyllä
aivan upea ja sieltä pysty lähteen näppärästi syömään hotelliin kesken päivän.
Hyvä kaupunkihotelli joten loma varmasti onnistuu,varsinkin puolihinnalla.
Hyviä ilmoja lomalaisille! - 100712
Tiistaina ois lähtö,tuskin maltan odottaa:)
Vuosia ohi vain kävellyt,nyt vihdoin asukiksi GZGP:iin...ihanaaaa!!!!!- 565678
Miten loma on mennyt GZGP:ssä?
- iii_iiii
Hotelli oli mukava, ruoka hyvää ellei jopa erinomaista, vesiliukumäki-altaalla mukavaa ohjelmaa, allasjumppaa, pelejä, ym ohjattua toimintaa kivan musiikin kera. Toinen allasalue oli rauhaisampi, jossa ei musa pauhannut eikä kukaan tullut kyselemään haluaako osallistua kisailuihin.
Henkilökunta mukavaa ja todella palvelualtista.
Ainut miinus hotelista jos jtn pitää keksiä oli kaksi pientä hissiä jotka reistailivat hiukan.
Menisin uudelleen ehkä kenties, mutta onhan siellä muitakin kivoja hotelleja :) - juuritulleenasieltä
Juuri kotiuduttu kyseisestä hotellista. Viime kesänä myös tässä lomailimme. Nyt voisin pienenä miinuksena sanoa sen, että saksalaisia aivan liikaa: valtaavat allasalueen isolla porukallaan ja eivät ole sitä hiljaisinta porukkaa. Eli jos EI tykkää metelistä allasalueella, taikka hotellin käytävillä yöllä, niin tämä voi vähän ottaa pattiin.
Mutta itse hotellin henkilökunta on asiallista, palvelualtista. Hotellin ruoka on hyvää, joskin huonontunut viime vuodesta hiukan.
Huoneet siistitään hyvin. - moi3
ollaan lähössä tähän kyseiseen hotelliin,
haluisin tietää minkä laista on esim ruoka, palvelut, huoneistot, jne.- y6ryertyrt
No voisko aloittaa sillä että lukee mitä aikaisemmin on kirjoitettu ja sitten esittää täsmäkysymyksiä!?!
Vai pitääkö nuo viestit kirjoittaa uudestaan teitä varten?
- Grandzaman
Samaa mieltä edellisten kirjoittajien kanssa, eikä se tieto niin siitä muutu itsekkin olen vieraillut kyseisessä hotellissa ja tänä kesänä uudestaan, suosittelen!
- kivakiva :)
No mutta onhan se silti mukava lukea tuoreita kuulumisia k.o. hotellista jos joku on vasta käynyt. Itse olen lähdössä syyskuussa ensimmäistä kertaa Turkkiin ja juuri tähän hotelliin joten olisin myös kiinnostunut lukemaan kaikenlaisia kokemuksia jos joku haluaa niitä kirjoitella
- Grand Zaman
Hyvä hotelli ja palvelu ja ranta lähellä.
- kohta mennään
Mitä on ne juomat joita minibaarista voi nauttia/ tai siellä on tarjolla? Hotelliin ei saa omia juomia ja jotain olisi kiva nauttia omalla parvekkeella
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa216845Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi5562333- 1471887
- 871281
HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa981085Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.91981- 72980
- 33863
Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E10843Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon159796