Tekniikan Maailman talviautotestissä uusi kupla sai kehuja lämpimyydestään. Pieni TSI-moottori ei siis sinällään kelpaa kylmyyden syntipukiksi, ilmeisesti lämmönvaihtimeen ja kiertojärjestelmään on tehty jotain parannuksia. Hyvä näin.
Beetle lämmin talviauto
8
2138
Vastaukset
- VAGniikan maailma
Tuotantoviikosta 50/2011 lähtien Beetleen on asennettu PTC-vastukset.
Kun tarkastat TM:ssä olleen Beetlen rekisterinumeron, huomaat, että auto on pyörinyt jo täällä Suomen kamaralla viime vuoden Demotour-kiertueella, jolloinka se on "tuotettu" tehtaan linjastolta ennen tuota viikkoa 50.
Tästä päästään siihen, että autoon oli lisätty Talviautotestin arvosteluun vaikuttavia lisävarusteita.
Jos ostat Beetleä käytettynä, niin tarkasta, että ko. autosta löytyy PTC-vastukset.- VoiMikäPelle
Väität siis, että testissä olleeseen Beetleen on jälkeenpäin asennettu PTC-vastukset? Mitä muuta typerää kenties haluat väittää?
- osssss
VoiMikäPelle kirjoitti:
Väität siis, että testissä olleeseen Beetleen on jälkeenpäin asennettu PTC-vastukset? Mitä muuta typerää kenties haluat väittää?
Jälkiparannus lienee vaaditaan muihinkin TSI autoihin maahantuojan laskuun kuten kaasupoljinkin?
- Voe tavatonta
VoiMikäPelle kirjoitti:
Väität siis, että testissä olleeseen Beetleen on jälkeenpäin asennettu PTC-vastukset? Mitä muuta typerää kenties haluat väittää?
Herra on hyvä ja tarkastaa mistä tuotantoviikosta lähtien Beetleen asennettiin PTC-vastukset vakiona.
Ja perään kun tarkastat TM:n Talviautotestiin osallistuneen Beetlen ensirekisteröimispäivämäärän, niin päädyt lopputulokseen, että jälkiasennettuja ne oli.
Eri mieltä edelleen? - vaadin rankkua
Voe tavatonta kirjoitti:
Herra on hyvä ja tarkastaa mistä tuotantoviikosta lähtien Beetleen asennettiin PTC-vastukset vakiona.
Ja perään kun tarkastat TM:n Talviautotestiin osallistuneen Beetlen ensirekisteröimispäivämäärän, niin päädyt lopputulokseen, että jälkiasennettuja ne oli.
Eri mieltä edelleen?Volkkari on siis syyllistynyt vilppiin ! Asiakkaille toimitetaan erilainen versio kuin lehden testeihin. Eihän tuollainen manipulointi ole mitään uutta, sillä kärysihän rengasvalmistajakin edellisvuonna siitä, että testissä oli eri rengas kuin kaupassa.
- New new Beetle
Taitaa kaikki paitsi testiautot olla tämän vuoden puolella tehtyjä, joten ei tämä kauhean laaja ongelma liene olevan...
- Vähätyhmä
Ei se PTC välttämättä jälkiasenteinen ole. On se voitu laittaa valmistuksen yhteydessä lisävarusteena.
- VV-auto rules
Oli miten oli, niin ko. kinneriä ostaessa käytettynä kannattaa tarkastaa, että siitä löytyy nuo PTC-vastukset.
Olkoot ne sitten jälkiasenteisia tai lisävarusteita, ihan sama.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2592727Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka172197Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3391934- 1051659
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois961599Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2081313- 671220
- 251141
- 501103
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl751083