Ihminen on halu, halu nautia. Se on meidän polttoaine ja ilman sitä me vain maataan liikumatta. Kun ihminen ei saa enää nautinto esim. rahasta, kunniasta, vallasta ja jopa perus nautinnoista hän tuntee että elämälle ei ole tarkoitus. Tämän jälkeen hän tulee kokeamaan jonkilainen herätys joka pitää kehitää. Se on spirituallisuuden tarkoitus. Onko niitä ihmisiä täällä?
Elämän tarkoituus
Etsijä10
1
113
Vastaukset
- Ei tarvitse
itse kehittää herätystä vaan se annetaan sulasta armosta ihmiselle. Ihmiselämän tarkoitus on löytää yhteys luojaansa eli Jumalaan. Vain tämän yhteyden löytäminen ja siinä eläminen tuo syvän tyydytyksen ihmisen sieluun ja henkeen.
Yhteys Jumalaan avautuu hänen poikansa Jeesuksen Kristuksen kautta. Tunnustamalla ja pyytämällä Jeesukselta synnit anteeksi saa käydä uskossa Jumalan yhteyteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921846- 851292
- 1101133
- 761017
- 111952
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36772
- 47771
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48731- 33693