Irlantia autoillen

irlanti irlanti

3

1033

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kipsiintynyt x 2

      Oii!Oli ihanaa lukea tarinasi Irlannista. Itse olen käynyt Irlannissa nyt 4 kertaa ja taas syksyllä menossa :) Tarinassasi on monta paikkaa missä haluaisin käydä ja monta paikkaa, jossa jo olen käynyt. Itsekin haluaisin vuokrata auton, mut pelkään sitä ajamista vasemman puoleisessa liikenteessä :/ Kaverini on asunut Corkissa nyt melkeen 6 vuotta ja on aina ajeluttanut mua joka paikkaan. Viimeksi kiersimme Ring of Kerryn.

    • nina a

      Oi kiitos tästä! Tämä oli omiaan kasvattamaan matkakuumettani Irkkuihin! Suunnitelmissa olisi parin kolmen viikon roadtrip elo- syyskuussa. Mua kiinnostaisi tietää minkäpituinen tuo teidän reissunne oli? Osaisi vähän hahmottaa kuinka paljon tuossa ajassa ehtii nähdä verrattuna teidän reissuun. Entä muistatko paljonko teillä meni bensaa tuolla reissulla? Autojen vuokraushinnat selviää vuokrausfirmoista, mutta tuo besoihin menevän rahan budjetoiminen on jo hankalampaa kuin ei tosiaan oikein osaa arvioida paljonko esim. viikon aikana tulisi ajettua.

    • DUBLINER RAMBLER

      MUISTAKAA VASEMMAN PUOLEINEN LIIKENNE

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      44
      2369
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      266
      2260
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      115
      1604
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1320
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1267
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      27
      1157
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      141
      1150
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1039
    9. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      66
      1007
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      970
    Aihe