mitä tehdä kun tuli ero naisen kanssa ja laitoin osotteen siskoni osotteeseen.nyt kela tahtoo tietää asunko vakituisesti,tai hän itse menettää lapsilisät.hänellä on kaksi lasta.
riittääkö et kirjoitan lappuun et en asu,joka todella pitää paikkansa.asun kavereiden helmoissa.tarkistaako kela sen jotenkin?
itse haisn tt_tukea ja se meni läpi.
AUTTAKAA OSAAVAT!
lapsilisät?????
helmoissa oleva
1
389
Vastaukset
- ymmyrkäinen
Lapsilisän saa vaikka asuisi kenen kanssa. Sitä ei voi menettää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 641066
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla3451046- 61832
- 56731
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k98666Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49641- 26633
- 68620
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,14618- 57600