Voiko automaatista nostaa Visa kortilla myös Debit puolelta.
Debit-Credit kortti Saigonissa ja Phan Thietissä
4
249
Vastaukset
Vähän jäi epäselväksi mikä kortti sulla on, mutta visalogoilla varustetuista automaateista voi nostaa debitkortilla. Automaatteja on paljon. En ole käynyt Phan Thietissä, mutta paikan elinkeinorakenteen huomiooin ottaen voisin ennustaa, että ainakin hotellien läheltä löytyy useampi nostamiseen soveltuva automaatti.
- visakortti
Kiitos vastauksesta :)
Kortti on siis Visa yhdistelmäkortti (siru), jossa on credit/debit ominaisuus.
Mutta vastauksesi mukaan, ilmeisesti rahaa voi nostaa myös debit puolelta.
No, eka kerta mennään nyt Vietnamiin. Muiden keskustelujen perusteella rahaa ei hirveitä määriä saa menemään.
- Ohjeita
Visa Electron toimii automaateissa normaalisti. Joissakin automaateissa kertanoston yläraja on 2 000 000 dongia joissain 3 000 000 dongia. Uuden noston voi tehdä heti perään.
Hyvää matkaa idän ihmeisiin!- Kallista on rahan
Ja vain 20%:aa huonommalla kurssilla kuin käteisellä vaihdettaessa. Jos on lähdössä parin viikon matkalle niin käteistä mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun684735KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1713655- 1703211
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?723104Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502839- 251964
- 241891
- 301666
- 1741660
- 421372