Missä uudet Customit

Eikö niitä 650cc Customeita enää saa uutena? Se Dragstar oli niin nätti malliltaan kaksine putkineen. Näin tuossa esitteen ja siinä oli vain se 900cc, eikä se ole lainkaan sama. Eli tehdäänkö niitä (650) vielä, vai onko niin, että juuri tänne suomeen niitä ei saa?
3255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ainakaan kaasutinversiota saa myydä enää sivistysmaissa,. Näissä uusissa on nykyaikainen tekniikka ja ominaisuudet.

Äänestä

Se ei läpäissyt kaasarikoneellisena uusia Euro 3 päästönormeja, joten Euroopan markkinoille niitä ei enää tuoda. 2006 tuli viimeiset. Samoin kävi isommallekin 1100 Dragstarille. Sääli, olivat parhaimman näköisiä cruisereita ikinä. Eletään toivossa, että tehdas uudistaisi pyörien tekniikan ulkonäköä muuttamatta, jolloin niitä ehkä taas saataisi tännekin.

Äänestä

Mikä estää sitten ostamsta hieman käytettyä? Ei niitä uudesta erota.
Ihan pakasta vedetty motskari aika kamala muutenkin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Customiini kirjoitti:

Eikö niitä 650cc Customeita enää saa uutena? Se Dragstar oli niin nätti malliltaan kaksine putkineen. Näin tuossa esitteen ja siinä oli vain se 900cc, eikä se ole lainkaan sama. Eli tehdäänkö niitä (650) vielä, vai onko niin, että juuri tänne suomeen niitä ei saa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu