Moi! aikeissa ostaa ekan ison prätkän jos ei lama enempää pure. yamaha xjr oikeastaan ainoa vaihtoehto. Ja yksi sellainen olisikin tiedossa. Vm 99 mutta ajettu reippaalaisesti eli liki90000km. Onko jo liikaa?
Halvalla pitäs saada mutta hieman arveluttaa noin paljon ajettu. Hinta saatu sorvattua siihen vajaaseen 5tonniin. Tonnin lisäpanostuksella saisi paljon vähemmän ajettuja(pyöritetty mittaria?)
Siisti ja käy hyvin mutta koeajo jäisi tietty kevääseen. Huoltokirjaa ei ole mutta suomipyörä kyseessä.
Vanha xjr 1300?
5
659
Vastaukset
- YammuMan
ainut merkki jonka koneeseen luotan,tietenkin on niitä jotka ovat olleet huonolla pidolla, jos vain huolot on ajallaan tehty ja ollut asiallisella pidolla. Niin kyllä kone kestää, ja on paljon Kilometrejä edessä itse olisin ainakin luottavaisin mielin.
- Diversion -900-
Oliko niin että kone perustuu vanhan matkaratsun koneeseen eli FJR1200? Sehän oli ainakin kestävä kun mikä.
Pitääkös tässä mallissa säätää vielä venttiilit itse? - ent Yamaha omist
Hyvä pyörä, mutta älä hyvä mies maksa siitä tuota hintaa, möin viime syksynä 2003 1300:sen ajettu alle 30 tonnia,hinta 4000euroa. 99 ja noilla kilsoilla, arvo noin 3000-3700euroa.
Ainahan voi pyytää ja vaikka maksaa liikaa, itsehan sen päättää. Minä tarjoaisin siitä 2800euroa ja voisin riippuen kunnosta vähän korottaa.
Omani möin kyllä alihintaan, mutta en itsekkään siitä paljoa maksanut ja se oli kaksikilpinen. Kannattaa tarkistaa onko se kaksikilpinen, tai mällätty ja itse korjattu josta ei merkintää, ellei myyjä kerro. - tdm 96
Piti oikein katsoa mitä noista pyydetään. Hinnat kyllä alkaen noin 4tonnia. Toki nyt on ostajan markkinat. Voi saaada tehtyä hyvätkin kaupat.
Ite pyörästä en tiedä muutakuin sen että noissa oli kytkin vikoja uutena - Ostin suzukin!!
Alas on hinnat tullut,kolme kesää sitten kävin kattoo2002 mallista ja hinta lähenteli 8tonnia!! En pitänyt edes kalliina mutta ostamatta jäi.
Vääntävä kone ei voi muuta sanoo!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1482866- 2332160
- 492073
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2191960Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261710Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä821456Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve361236- 1221168
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3131039Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65885