Onko kellään kokemuksia otsikon rakennusliikkeestä ja sen toiminnasta?
Esimerkkikohteita muita, kuin kotisivuilla olevasta jossain??
Rakennusliike Esko Poolasta kokemuksia?
41
3984
Vastaukset
- rivarissa asuva
Poola on rakentanut rivitaloja laihialle eikä joka talossa ole ollut moukan tuuria.
Poola oli Ruostetniemellä rakentamassa sitä asuntoaluetta joissa lattiat vajoavat.
Uudella Kankaanpään asuntoalueella ei kaikki naksannut kohdalleen.
Rehellisesti on kaikki korjattu lukuunottamatta tuota lattian vajoamista mutta siihen Ruostetniemi voi selittää kysyjälle tarkemmin, kun oli erään ison rakennusliikkeen johdossa ja seurannut niitä käräjäistuntoja tarkemmin, mikä siellä meni pieleen.
Olettaisin Poolan osaavan rakentaa kunhan sulla on oma valvoja palkattuna. - rakentaja2
En ite luottais, melkoset taustat on kaverilla ...
- Anonyymi
Perustele.
- Anonyymi
Perustele.
- Faktaaon
Hyvä timpuri sillä on, mutta ei luotettava kaveri. Voi häipyä yks-kaks muualle.
- 1+19
Kokemuksen mukaan hyvin on tehnyt työnsä, ainakin meidän taloyhtiön putkirampassa. ei ole valittamista.
Hallituksen puheejohtajana tutkin Poolan taustat ennen pääurakoitsijan valisemista. Löytyi vain yksi tapaus, jossa joku oli vaatinut Poolaa asentamaan liian kalliit ja sopimuksen vastaiset laatat seinille ja asiakas oli hävinnyt tuon jutun.
Mitään muuta negatiivistä ei löytynyt.
Lisäksi työntekijät olivat suomalaisia.
Enemmän kannattaa pitää huolta siitä, että valvoja osaa asiansa, niin ei tule ongelmia.- 20+2
Ei löytynyt sinun tutkimuksessa sisämaalilla tehtyjä ulkomaalauksia eikä laattojen putoamisia kylppärin seinästä. Hyvä niin.
Ei mainittu liike ollut tekemässä kunnan rakennuksia joista oikeutta on käyty rakentajaa vastaan vuosia, jos joku muuta väittää niin varmaankin valehtelee.
- hyvä yritys
Ei ole Poolan vika,jos ko.rivareiden laattaperustukset on taipuneet,taitaa olla ennemminkin suunnittelijan murhe.
- okon
Just niin. Sen verran tapausta seuranneena tiedän, että kaikki oli ko. kohteessa tehty niin kuin suunnitelmissa oli vaadittu. Eli vika on periaatteessa suunnittelussa, paitsi, että ko. painumatkin ovat tainneet pysyä toleranssien rajoissa. Eli tietty määrä painumaa sallitaankin.
- AinaJokuHampaissa
Tuli sitten vedettyä esiin yli neljä vuotta sitten kirjoitettu ketju.
- Anonyymi
Hyvin osaa rakentaa,hyvät työmiehet.Mutta äärimmäisen vaikea ihminen.Josko on saanu pidettyä työmiehensä tämän takia?niemi ja nikko oli aivan parhaat jos vielä hällä töissä.
- Anonyymi
Noin 10 vuotta vanha ketju taas esille.
Onko Poola v..ttuillut jolle kulle?- Anonyymi
Kelleppä tuo ei olisi
- Anonyymi
Joku sai kenkää ja yrittää saada negatiivista keskustelua aikaan. Aloittajalla, kenkää saaneella, ei ollut itsellään mitään uutta ahaa sanottavaa...
- Anonyymi
ei saanu kenkää aloittaja!!!
- Anonyymi
ja miksi pitäis saada negatiivista keskustelu aikaan?totuushan tuo on että ihminen on sekaisin..
- Anonyymi
Yleensä metsä vastaa niin kuin sinne huudetaan. Monia temppuilijoita Poolallakin on ollut töissä.
- Anonyymi
Tarkoitatko selkään puukottajia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitatko selkään puukottajia?
Selkään puukottajia löytyy jos vähänkin menestyy. Karavaani kulkee ja koirat haukkuu.
- Anonyymi
Jättäkää poola rauhaan yleisillä palstoilla. Töitä tekee ja verot maksaa.
Onhan siinä moittimista mutta sanoo suoraan miehelle kuten pohojalaasen kuuluukin.
Roikkuu jonkun aikaa rinnuksis mutta ei tuo ole ketään tappanut vuosien varrella.- Anonyymi
Joku kateellinen persaukinen yrittää kaivaa negatiivista palautetta.
- Anonyymi
Poola joka hakkaa akkojansa ja kusee työmiesten palkkoja.
- Anonyymi
Miten saisi tuollaisen aineenvaihdunnan? Jos kusemalla tulisi rahaa, niin eihän tässä olisi mitään ongelmaa kenelläkään. Hyvä kuitenkin, että sai rahaa ja maksoi palkat.
Ihan mielenkiinnosta: Montako vaimoa kyseisellä Poolalla on? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten saisi tuollaisen aineenvaihdunnan? Jos kusemalla tulisi rahaa, niin eihän tässä olisi mitään ongelmaa kenelläkään. Hyvä kuitenkin, että sai rahaa ja maksoi palkat.
Ihan mielenkiinnosta: Montako vaimoa kyseisellä Poolalla on?Ei kai sillä oo ku se Elviira jota hakkaa.
- Anonyymi
paska puhetta tunnen miehen
- Anonyymi
se ei ole hakannut ketään ja sut sais laittaa köyden jatkoksi.
- Anonyymi
Ainakin Elviira Ilmajoelta ja pirun hyvä, soon miähestä leikattu. Kestää iskuja ja käyttöä. Kusoo 7 hirsikertaa kevyesti.
Miäslittu kasteli 9 hirttä aikoinaan, kun antoi paineen nousta ja vlaskas pakaralle. - Anonyymi
Niemen ym palkkoja kussu.. Ja muidenkin ja Elviiraha sai turpaansa sokkarin pihas.. Veri lensi olin näkemäs..yritin puuttua kyllä asiaan... 🙄 Reppana tyttö.. Kaikkia sekin kestää.. Muutama rikosilmoitus tehty Eskon takia kuulemma.. Ahdistelee ja vittuilee.
- Anonyymi
Ethän muista väärin, kun Elviira on ollut ilmajokisen painijamiehen harjoitusvastustajana.
Nakkas sen selälleenkin joitakin kertoja. - Anonyymi
Miten se sun aisankannattelu sujuu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten se sun aisankannattelu sujuu?
Otat liian vakavasti huumorin ja toivon, että kysyt akalta missä kohtaa pitää nauraa.
Amerikkalaisilla oli aikoinaan sarjis jossa tuli aina hauskas kohdas "röhönauru" ja tyhmempi osa tiesi kans nauraa. - Anonyymi
Ei pidä paikkaansa olin kuskina kyseisellä reissulla
- Anonyymi
Sen sorvaa minkä hitsaa.
- Anonyymi
En luultavammin muista. Naapureina kuitenkin ollaan oltu ja siinä näki kaikenmoista. Hullu ihminen. Ja ei ollu Elviira muijan nimi.
- Anonyymi
Annetaan Poolan olla rauhas. Oon Laihialla tavannut paljon huonompiakin miehiä. Ei ollut elviira n kanssa aviossa. Tuo elviira keksittiin vitsinä ja tarkoitus pehmentää noita ylilyöntejä.
Tämän ketjun voi joku poistaa kun ilmoittaa asiattomaksi ja henkilökohtaisuuksiin puuttuvana palstan pitäjälle. - Anonyymi
Huippuammattilainen. Toki pitää olla rahaa. Ilmaiseksi ei voi kuin nurista.
- Anonyymi
On tyhmä, jos käsittää, että ihminen tekee koko ikänsä töitä eikä kehity siinä tippaakaan.
Kyllä Poolalla on varmasti taitoa ja osaamista, ehkä Laihialla parhaimmasta päästä.
- Anonyymi
Ei mitään tietoa, toimiikokaan enää?
- Anonyymi
Jollain tolvanalla tämä ketju kirjanmerkeissä ja nostaa suuressa vihassa aina esiin.
- Anonyymi
Jaa
- Anonyymi
Aivan huippu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa7017623Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?445404HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3042940Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki432535- 1712403
- 241894
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t81839mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k121722Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1401718Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon4111638