portugali vai kreikka???

niin että kumpi teidän mielestä voittaa tai haluisitte et voittais sunnuntaina...??
ite haluaisin et portugali..ku se on paras..:):)
291425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Kreikka on paras

Äänestä
  • niin että kreikka voitti tsekin ja mun mielest tsekki on aika hyvä koska ne ei ollu tähän mennessä hävinny yhtään otteluu ni kyl kreikka on helvetin hyvä!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • jalkkis-fani kirjoitti:

    niin että kreikka voitti tsekin ja mun mielest tsekki on aika hyvä koska ne ei ollu tähän mennessä hävinny yhtään otteluu ni kyl kreikka on helvetin hyvä!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    mut tiitkö sitä että tuurilla kreikka on pärjännyt..ei taidolla...tässä matsissa tuuri saa loppua...ja töitä on tehtävä paljon jos haluu voittaa VAHVAN portugalin :)

    Äänestä

Portugali voittaa ehdottomasti!

Äänestä
  • KREIKKA VOITTI!!!!!!

    Äänestä

Maa on pelannut niin hyvännäköistä fudista, etenkin matsi Englantia vastaan oli ihan klassikko.

Muttei tässä mitään äärimmäisiä olla, kumpi tahansa voittaakin, niin olen ainakin jokseenkin tyytyväinen

Äänestä

No kyllähän se on nyt sillä tavalla että Portugal sen vie. Kreikka saa selkäänsä oiken kunnolla.

Äänestä
  • ... Figo ei sotkeudu kreikkalaisen siilipuolustuksen jalkoihin rangaistusalueella ja peliä ratkaista rangaistuspotkulla.

    Äänestä

  • vpr kirjoitti:

    ... Figo ei sotkeudu kreikkalaisen siilipuolustuksen jalkoihin rangaistusalueella ja peliä ratkaista rangaistuspotkulla.

    Kreikka toivottavasti. Ja toivon myös että ei mitn. rankkari maaleja! vaan kunnon peliä ja liikettä! ei filmejä tai muuta. ja ei tuomari virheitä! Että toivottavasti tulee nopee temponen peli ja muutenkin sellanen mitä on kiva kattella paljon hyviä paikkoja ja maaleja molemmille :)

    Äänestä

no kumpikaan ei ole mikään mun henk.koht suosikkki, mut kyllä se Portugali voittaja on.

Äänestä

Toivottavasti Portugali

Äänestä

PORTUGALI VOITTAA TIETYSTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Portugali voittaa se on varma!!! Kreikan yllätykset loppuu sunnuntaina ja Portugali voittaa 2-1 C.Ronaldo tekee ainaki yhen maalin! Figon maali tilin pitää aueta ja nyt on viimenen tilaisuus!!!

Äänestä
  • portugali voittaa koska niil on taitavimmat pelaajat, kuten

    Äänestä

  • Cristiano-fan kirjoitti:

    portugali voittaa koska niil on taitavimmat pelaajat, kuten

    mä oon myös ronaldo fani :) se on niii hyvännäkönen ;) näitkö sillon ku se otti paitansa pois..ja sai keltasen kortin.. >:( siin hollanti vs portugali matsiss.. :(

    Äänestä

Portugali ansaitsee voiton ja on muutenkin sympaattisempi joukkue. Tosin maalivahti on täysi pelle.. Muuten joukkue on mahtava!

Äänestä

juups. ne ansaitsis voiton.

Äänestä

... PORTUGALI,siä on hyvät pelaajat ja kaikki!! ronaldo on söpö ja vaikka mitä jos vaan jaksais luetella!! ;) onko cristiano kihloissa,tietääkö kukaan????

Äänestä

Kreikka vie, se on paras!!!

Äänestä

Ricardon vierestä kuuluu vaan kapsis kun pallo kolahtaa tolpan kautta verkkoon ja sit Portugali dellas.

No voi olla että Rui Kostaa.

Äänestä

Miksei Portugali voittais?

Äänestä

Em-kisojen alusta asti olen portugalia kannattanut, ja siinä pysytään. En ole oikeastaan koskaan ennen jalkapalloa seurannutkaan, joten se on sitten ensimmäinen joukkue, johon olen faniutunut...

Mutta pahinta pelkään, Kreikka kuitenkin voittaa :-(.

Äänestä

Ehdottomasti!

Kreikan pelaajista meni maku viimeistään siinä vaiheessa kun alkoivat nitisemään siitä että maajoukkue-pelaajille ei makseta tarpeeksi.

Portugalin pelaajat pelaavat taas ylpeinä ja maallensa. Ja heidän pelitapansakkin viehättää enemmän ;)

Äänestä

porto voitti champions leaguen ja portugali euroopanmestaruuden, YESH! :-)

Äänestä

No aivan ilmiselvää,Portugali tietysti.Ei Kreikka voi tehdä niin suurta yllätystä.

Äänestä

PORTUGALI VOITTAA SE ON VARMA!

Äänestä

joo haluisin portugalin voittavan..toivottavasti se voittaaki :) :D se on paras joukkue..sitä paitsi luis figo häipyy maajoukkueesta..nää on sen viimeset maajoukkue kisat..joten haluun EHDOTYTOMASTI portugalin voittavan..ett figolle jää hyvät muistot ..! :Dkreikka on tähän asti pärjänny tuurilla---mut se tuuri saa loppuu.!! :D vai mitä mieltä.?

Äänestä

Eli Portugali joka pelaa miellyttävää hyökkäysvoittoista peliä toisin kuin Kreikka, jolla on poissa kaksi avauskokoonpanon miestä finaalissa.
Muutenkaan en jaksa uskoa Kreikan mahdollisuuksiin enää joka tähän asti on päässyt hyvällä taktiikalla(ja sen toteutuksella),onnella ja tuomareitten lepsulla linjalla.

Äänestä

Karagounisin puuttuminen on Kreikalle paha isku, mut sanoisin et Kreikka vie. Riippuu paljon siit miten Figo onnistuu. Portugali on pärjänny paljon sillä et Figo ja Ronaldo vaihtaa puolii mut Fyssas ja Seitaridis varmaa tuntee jo ne molemmat nii hyvin et se ase ei kovin hyvin toimi. Kreikan erikoistilanteet tulee olee vaarallisii, koska Portugalil ei oo mitää Kollerii pitämäs Kreikan hyvii pääpelaajii. Paineet on Portugalil.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lovePortugal!!! kirjoitti:

niin että kumpi teidän mielestä voittaa tai haluisitte et voittais sunnuntaina...??
ite haluaisin et portugali..ku se on paras..:):)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu