Kuulin luotettavasta lähteestä että
Ryynänen siirtyy mäkimieheksi 2013
Ryynänen mäkeen
8
278
Vastaukset
- ?
Ja luotettava lähde on?
- !!
Ei tule mäkimiestä, kuten ei tullt miehestä Koivuranta A
- sivusta seurannut
Hyvä Janne oikea valinta. Jes.
- zwiks
Siinähän se Suomen mäkihypyn taso nousee taas. Yhdistetty on jo oikeastaan kuollut ja kuopattu urheilulajina, joten sieltä kyllä joutaa.
- näin tämä on
käytännössä yhdistetystä on tullut marginaalilaji ei siellä kyvykkään kannata roikkua
- uskokaaminua
suomen yh nousee vuoteen 2018 mennessä maailman huipulle, suomessa nuoria 12-18 urheilijoita joista tulee maailman eliitttiä tulevaisuudessa.
- eioletottatuo
haha pa3kat siirry :DDD
- voi video
Ei siirry.
Yhdistetty on Ryynäselle ammatti, josta hän haluaa saada palkkaa. Palkintorahoja irtoaa paljon helpommin yhdistetystä. Mäkihyppääjänä tie palkintorahoille on pitempi, ja kaveri on sentään jo 24, taitaa tammikuussa täyttää 25 niin että olis pitäny vaihtaa ehkä jo aiemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1403444Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri2102387IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl672375Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al872202- 1531628
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1151420Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden101208Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241066- 1181031
- 100986