Ryynänen mäkeen

EX hiihtäjä

Kuulin luotettavasta lähteestä että
Ryynänen siirtyy mäkimieheksi 2013

8

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ?

      Ja luotettava lähde on?

    • !!

      Ei tule mäkimiestä, kuten ei tullt miehestä Koivuranta A

      • sivusta seurannut

        Hyvä Janne oikea valinta. Jes.


    • zwiks

      Siinähän se Suomen mäkihypyn taso nousee taas. Yhdistetty on jo oikeastaan kuollut ja kuopattu urheilulajina, joten sieltä kyllä joutaa.

      • näin tämä on

        käytännössä yhdistetystä on tullut marginaalilaji ei siellä kyvykkään kannata roikkua


    • uskokaaminua

      suomen yh nousee vuoteen 2018 mennessä maailman huipulle, suomessa nuoria 12-18 urheilijoita joista tulee maailman eliitttiä tulevaisuudessa.

    • eioletottatuo

      haha pa3kat siirry :DDD

    • voi video

      Ei siirry.
      Yhdistetty on Ryynäselle ammatti, josta hän haluaa saada palkkaa. Palkintorahoja irtoaa paljon helpommin yhdistetystä. Mäkihyppääjänä tie palkintorahoille on pitempi, ja kaveri on sentään jo 24, taitaa tammikuussa täyttää 25 niin että olis pitäny vaihtaa ehkä jo aiemmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      265
      4275
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      120
      2344
    3. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      54
      2308
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      82
      2234
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      135
      2204
    6. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      254
      2082
    7. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      75
      1842
    8. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      146
      1822
    9. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      410
      1362
    10. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      151
      1291
    Aihe