Olen pitkään syönyt keltarauhashormonia ja limakalvoni olleet ihan ok, valkovuotoakin ollut normaalisti. Ikää 45v. Nyt lopetin hormonin syönnin ja reilun viikon nyt ollut ilman, niin alapääni on aika arka, tuntuu että wc-paperikin tekee kipeää ja valkovuotoa ei ole yhtään tullut moneen päivään. Nyt myös parina päivänä virtsaa tullut minun mielestä vähemmän kuin normaalisti. Yön jälkeenkin ei mitenkään kova hätä, tulee kyllä mutta vähemmän. Joskus ollut myös näitä munasarjakystia, jotka aiheuttivat alavatsalle paineen tunnetta, samanlaista on nytkin. Voiskohan tuo virtsa"ongelma" liittyä siihen? Jos jollakulla olis kokemuksia niin hyvä ois.
limakalvojen kuivuminen
--------------
0174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.