Tietääkö joku miten ylileveä (erikoiskuljetus?) kuorma lavetilla merkitään valoilla ja kilvillä jos lavetilla on maatalouteen käytettävä laite 3,3 m.
Ylileveän kuorman merkitseminen
1
1313
Vastaukset
- ptk
eiköpähän tuota pistetä keltaiset valot kirkkaat heijastimet näkyville eteen ja punaiset taakse, sitten keltaisia valoja laitteen ulommaisiin kulmiin. lavetin keulille merkki "leveä kuljetus" ja majakat tietty päälle. en kyllä yhtään muista noita mittoja että milloin mitäkin, mutta jokohan se pitäisi olla etuautokin edellä menemässä?! mikä vehje se oikein on mikä on menossa/mennyt? ihme juttu kylläkin että jos traktorin perässä vetää samanmoista, niin ei tarvi muita kuin jonkunnäköset valot vehkeeseen jos traktorin omat ei näy.. saa vetää vaikka 7m leveää, eikä mitään etuautoja tms!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712963
- 462564
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322225- 792138
- 951956
- 321702
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil191195